ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Partnerstwo joint venture Mitiska REIM i Karuzela Holding

wykres


Mitiska REIM zawiera strategiczne partnerstwo joint venture z Karuzela Holding w Polsce. Fundusz Mitiska REIM’s FRI 2 nabył pakiet 50% udziałów w dwóch parkach handlowych oraz dwóch galeriach.


Fundusz Mitiska REIM, czołowy inwestor specjalizujący się sektorze parków handlowych w Europie, ogłosił dziś zawarcie ważnego partnerstwa strategicznego ze spółką Karuzela Holding. Zgodnie z umową Mitiska REIM i Karuzela stworzą w Polsce przedsięwzięcie typu joint venture, przy czym fundusz FRI 2 należący do Mitiska REIM nabył 50% udziałów w dwóch parkach handlowych i dwóch galeriach należących do Karuzela Holding. Ich powierzchnia najmu brutto (GLA) wynosi 35.600 m2, zaś pozostałych czterech projektów deweloperskich - 60.000 m2.


Wspomniane dwa parki handlowe mieszczą się w Lublińcu oraz Turku, gdzie stanowią dominujące obiekty tego typu. Park handlowy w Lublińcu znajduje się na przedmieściach, jego powierzchnia najmu wynosi 7.700 m2, zaś główni najemcy to m. in. Biedronka, Jysk, KiK i CCC. Z kolei park handlowy Turek zlokalizowany jest w centrum miasta i mieszczą się w nim takie sklepy jak Jysk, Polomarket, Deichmann oraz Media Expert, przy czym jego powierzchnia najmu wynosi 7.600 m2 GLA.


Z kolei dwie galerie, znajdują się we Wrześni i Wodzisławiu i stanowią najważniejsze lokalne obiekty handlowe. Galeria Września mieści się w centrum miasta i posiada 11.500 m2 GLA. Główni najemcy to Intermarche, Dealz, Reserved i KiK. Galeria Wodzisław także zlokalizowana jest w centrum miasta i w swej ofercie posiada m.in. sklepy Martes Sport, CCC oraz RTV Euro AGD, a jej powierzchnia najmu wynosi 8.800 m2 GLA.


Cztery planowane inwestycje powstaną w Kołobrzegu, Świebodzinie, Białej Podlaskiej i Ełku. Na celowniku joint venture zawartego przez Mitiska REIM i Karuzela znajdują się inwestycje o powierzchni minimum 3.500 m2 GLA. Pod uwagę brany jest zarówno zakup istniejących nieruchomości i wykorzystywanie ich potencjału, jak i realizacja nowych projektów.


Jak stwierdził Janusz Botorek, inwestor i współwłaściciel Karuzela Holding: - Bardzo cieszymy się z zawarcia joint venture z funduszem Mitiska REIM w Polsce, ponieważ będziemy mogli wykorzystać naszą wiedzę o lokalnym rynku i rozległe kontakty i połączyć je z dostępem do kapitału i międzynarodowych sieci handlowych, jakimi dysponuje Mitiska REIM.


Sylvie Geuten-Carpentier, dyrektor wykonawcza Mitiska REIM, dodała: - Z Januszem Botorkiem i jego zespołem współpracujemy już od niemal dwóch lat. W tym czasie wspierali nas zakresie zarządzania nieruchomościami, wynajmu oraz zarządzania projektami w ramach naszego istniejącego portfela parków handlowych w Polsce. Nasze joint venture z Karuzela Holding to dla nas przedsięwzięcie o znaczeniu strategicznym na jednym z naszych najważniejszych rynków europejskich. Pozwoli nam ono powiększyć nasz portfel parków handlowych w Polsce do ośmiu już działających oraz czterech obiektów planowanych, o łącznej powierzchni najmu ponad 110.000 m2 GLA.


W ubiegłym roku Mitiska REIM wzmocniła swój zespół w Polsce, powołując Mateusza Szymczaka na stanowisko Investment Associate, zaś Tomasza Wysockiego na stanowisko Investment Manager. Obaj pracują z warszawskiego biura spółki.


Przygotowując się do transakcji Mitiska REIM korzystała z doradztwa prawnego kancelarii Wardyński i Wspólnicy (Michał Wons i Krzysztof Libiszewski) oraz usług Deloitte w zakresie kwestii podatkowych i finansowych. Spółkę Karuzela Holding wspierał Grant Thornton (finanse, podatki i prawo) oraz Jamorski i Partnerzy (prawo).


Źródło: Mitiska REIM

31.01.2019


Tagi: Mitiska REIM, strategiczne partnerstwo, joint venture, Karuzela Holding


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

ZAREJESTRUJ SIĘ !!!

foto

16 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędą się Dni Dewelopera...

IntraLog Poland 2020