ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Wtórny rynek mieszkaniowy w Warszawie jest najbardziej rozproszony

wykres


Mokotów odpowiada za 17% wszystkich mieszkań, które zostały wystawione na sprzedaż przez dotychczasowych właścicieli w Warszawie. Oznacza to, że w stolicy oferta lokali z rynku wtórnego jest mniej skoncentrowana w jednym rejonie miasta, niż ma to miejsce w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.


W Krakowie Stare Miasto

Jeśli szukasz mieszkania z drugiej ręki w Warszawie, to pomyśl o Mokotowie. Tam oferta takich lokali jest najbogatsza, co szóste mieszkanie na stołecznym rynku znajduje się w tej dzielnicy. Najtrudniej jest znaleźć odpowiednie M na terenie Wesołej. Cała podaż takich nieruchomości na terenie tej dzielnicy to mniej niż 20 lokali.


W Krakowie co czwarte mieszkanie, które zostało wystawione na sprzedaż, znajduje się w budynku zlokalizowanym na Starym Mieście. Ze względu na swoje centralne usytuowanie i, przede wszystkim, otaczającą wkoło historię oraz instytucje kultury, teatry i muzea, cieszy się ono największym zainteresowaniem osób kupujących mieszkania. Zwłaszcza tych, którzy nabywają nieruchomości z myślą o lokacie kapitału. Agata Polińska z serwisu Otodom podkreśla, że „lokal mieszkalny na Starym Mieście daje spore możliwości zarobku na najmie, i to nawet mimo wysokich cen za mkw. powierzchni w tym rejonie miasta. Obecnie popularny jest w szczególności najem krótkoterminowy, który w grodzie Kraka przekłada się na nawet kilkukrotnie większe zyski, niż jego tradycyjna forma. Duża liczba turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy sprawia, że ze znalezieniem chętnych na wynajęcie nieruchomości na jedną, dwie lub trzy noce na terenie Starego Miasta, nie ma większych problemów”. Na drugim końcu zestawienia w królewskim mieście znajdują się Łagiewniki, gdzie tylko mieszkań czeka na nowych właścicieli.


wykres


Krzyki i Grunwald

We Wrocławiu najwięcej, bo 717 mieszkań, które czekają na chętnych jest usytuowanych na terenie dawnej dzielnicy Krzyki. „Z kolei najmniejsza liczba lokali, wynosząca 168, czyli mniej niż jedną dziesiątą całkowitej podaży, dostępna jest na Psim Polu. W stolicy Wielkopolski najłatwiej znaleźć używane cztery ściany na terenie dawnej dzielnicy Grunwald. Można tam przebierać w 315 lokalach, co stanowi obecnie około 40% całego poznańskiego rynku. Na obszarze Nowego Miasta podaż na wtórnym rynku mieszkaniowym wynosi 94 mieszkania – podaje Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom.>


Autor: Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty


Źródło: Emmerson Realty

04.02.2019


Tagi: wtórny rynek mieszkaniowy


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

ZAREJESTRUJ SIĘ !!!

foto

16 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędą się Dni Dewelopera...

IntraLog Poland 2020