ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

ATAL Oporów – kameralne osiedle na wrocławskim Oporowie

wykres


ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął sprzedaż jednoetapowej inwestycji ATAL Oporów. Projekt powstaje na wrocławskim Oporowie, przy ul. Cesarzowickiej, w pobliżu terenów zielonych i rekreacyjnych. Atutem lokalizacji jest wygodna komunikacja z centrum miasta przy jednoczesnym zachowaniu kameralnego charakteru osiedla. W ośmiu budynkach wielorodzinnych i czterech dwulokalowych domach zaprojektowano łącznie 136 mieszkań. Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to II kwartał 2020 roku.


Najnowsza inwestycja ATAL zlokalizowana jest przy ul. Cesarzowickiej, na wrocławskim Oporowie – jednej z najbardziej zielonych i najchętniej wybieranych lokalizacji mieszkaniowych w stolicy Dolnego Śląska. Na jednoetapowe osiedle ATAL Oporów składa się 8 wielorodzinnych budynków oraz 4 domy dwulokalowe, w których zaprojektowano łącznie 136 mieszkań o zróżnicowanych metrażach – od 40,78 do 126,17 mkw. Klienci mogą wybierać spośród lokali dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowych. Niezależnie od układu, do każdego z nich przynależeć będzie ogródek – na parterze – lub balkon – na wyższych kondygnacjach. Ponadto zaprojektowano 138 komórek lokatorskich oraz 151 miejsc postojowych.


- Zaletą inwestycji ATAL Oporów jest jej kameralny charakter – składa się z budynków z niewielką liczbą mieszkań oraz dwulokalowych domów. Takie projekty to rzadkość na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Atutem jest także lokalizacja na Oporowie – jednym z bardziej atrakcyjnych osiedli Wrocławia. Łatwy dostęp do infrastruktury miejskiej, wygodna komunikacja z centrum miasta oraz bliskie sąsiedztwo terenów zielonych sprawiają, że inwestycja wpisuje się w zróżnicowane potrzeby mieszkańców – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.


Osiedle zostanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – niskie progi, szerokie ciągi piesze oraz cichobieżne windy zapewnią sprawne przemieszczanie. Ruch samochodowy na terenie kompleksu odbywać się będzie poniżej linii grunty – w kondygnacji podziemnej – dzięki czemu inwestycja zyska na kameralności. Architekci zadbali również o otoczenie budynków – zaprojektowano obszary zieleni wraz z chodnikami i ławeczkami. Wszystko to sprawi, że ATAL Oporów wkomponuje się w otoczenie, uzupełniając krajobraz atrakcyjną architekturą.


Wrocławski Oporów wyróżnia kameralny charakter, spokój i bliskość terenów zielonych. Ta lokalizacja gwarantuje także dostęp do infrastruktury miejskiej i dogodny dojazd do centrum miasta oraz poza Wrocław. W niedalekim sąsiedztwie inwestycji – w odległości 250 m – znajduje się przystanek autobusowy, dzięki któremu można dojechać do centrum miasta, jak i innych dzielnic. Za sprawą mostu łączącego ul. Skarbowców z Aleją Piastów, okolica zyskała komfortowe i szybkie połączenie ze ścisłym centrum Wrocławia. Zmotoryzowani docenią także dogodny dojazd do autostrady A4, pozwalający na komfortową podróż w kierunku Rzeszowa i Krakowa.


Atutem inwestycji jest także bliskie sąsiedztwo popularnych miejsc odpoczynku i rekreacji – Parku Grabiszyńskiego, Parku Południowego i rzeki Ślęzy. Liczne ścieżki pieszo-rowerowe pozwolą na aktywne spędzenie wolnego czasu. W niewielkiej odległości od inwestycji znajdują się liczne sklepy, apteki, lokale gastronomiczne i ośrodek zdrowia, a w 15 minut można dostać się samochodem do centrum handlowo-rozrywkowego Aleja Bielany. Rodziny z dziećmi docenią bliskość placówek oświaty – w okolicą są zarówno przedszkola, jak i szkoła podstawowa.


Na wrocławskie portfolio dewelopera – poza projektem ATAL Oporów – składa się szereg inwestycji. W sprzedaży są mieszkania w wieloetapowej inwestycji Nowe Miasto Różanka powstającej w północnej części miasta przy ul. Obornickiej, niedaleko Odry. Projekt tego osiedla obejmuje rewitalizację zabytkowego spichlerza i pozostałych zabudowań dawnego zespołu „Młyna Różanka”. Dostępnych jest także kilka ostatnich lokali usługowych w inwestycji ATAL Nowe Żerniki II, która jest częścią osiedla modelowego. Na nabywców czekają także lokale inwestycyjne w Krakowskiej 37 – projekt powstaje w dzielnicy Krzyki z łatwym dostępem do centrum miasta.


Za projekt osiedla odpowiada Ar-De Studio.


Źródło: ATAL SA

01.03.2019


Tagi: Osiedle ATAL Oporów, Wrocław


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE