ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa INPRO w 2018 roku zwiększyła wynik netto o 35%

wykres


Grupa INPRO podsumowała wyniki finansowe za 2018 rok. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnęły wartość bliską 259 mln zł, co stanowi o 28% więcej niż w okresie porównywalnym. Zysk netto za 2018 wzrósł w odniesieniu do 2017 roku o 35% do poziomu 40,9 mln zł. Po raz kolejny Grupa wypracowała rekordowy poziom transakcji przedsprzedaży – od stycznia do grudnia 2018 r. sprzedała łącznie 801 mieszkań i domów jednorodzinnych netto.


W minionym roku Grupa INPRO wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 259,0 mln zł, co stanowi o 28% więcej niż w poprzednim roku. Wypracowany zysk netto wyniósł 40,9 mln zł wobec 30,3 mln zł rok wcześniej. Poprawa rentowności Grupy związana była przede wszystkim ze wzrostem rentowności netto spółek zależnych: inBet Sp. z o.o. oraz Hotel Mikołajki Sp. z o.o., przy utrzymanym poziomie rentowności działalności deweloperskiej.


Coraz większy udział przychodów w Grupie ma segment prefabrykatów – w ostatnich latach spółka inBet Sp. z o.o. zanotowała bardzo dynamiczny wzrost dochodów, zysk brutto w 2018 roku wzrósł o 51% w porównaniu do 2017 roku. Spółka ta przechodzi gruntowną modernizację, w ubiegłym roku zakończyła się instalacja nowej linii do produkcji ścian zespolonych i Zarząd INPRO SA widzi duże szanse na dalszy rozwój tego segmentu i wzrost jego rentowności.


- W 2018 roku, jako jeden z nielicznych deweloperów w Polsce, mogliśmy pochwalić się wzrostem poziomu transakcji sprzedaży w 2018 roku w porównaniu do roku poprzedniego. Jednocześnie utrzymaliśmy wysoki poziom liczby lokali wprowadzonych do oferty, pomimo dużych wyzwań po stronie podażowej. Bardzo nas cieszy dynamika wzrostu przychodów i zysku netto, która wyniosła odpowiednio 28% i 35% – zauważa Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu INPRO SA.


W 2018 roku Grupa INPRO zanotowała najwyższy w swej historii poziom przedsprzedaży. Od stycznia do grudnia 2018 r. sprzedano łącznie 801 mieszkań i domów jednorodzinnych netto (w rozumieniu umów przedwstępnych uwzględniających rezygnacje). Dla porównania w roku 2017 Grupa sprzedała 739 lokale, a w roku 2016 sprzedała 388 mieszkania i domy. W 2018 roku Grupa przekazała nabywcom 679 lokali, co stanowi kolejny rekord, dla porównania w 2017 r. wydano 433 lokale. Zgodnie z założeniami w okresie sprawozdawczym Grupa zakończyła prace przy 6 przedsięwzięciach deweloperskich, w ramach których łącznie wybudowano 543 lokale..


Wysoki popyt na produkty sprzedawane przez Grupę motywował do powiększenia oferty mieszkań – w 2018 roku INPRO SA oraz PB Domesta Sp. z o.o. wprowadziły do sprzedaży łącznie 778 lokali.


Zarówno INPRO SA, jak i Przedsiębiorstwo Budowlane DOMESTA Sp. z o. o., kontynuowały w ubiegłym roku strategię rozbudowy banku gruntów, zapewniającego warunki do dalszego rozwoju Grupy. Bank ziemi obu spółek powiększył się w 2018 roku o 61,3 tys. m2 gruntów.


W bieżącym roku Grupa planuje wprowadzić do oferty 1.035 nowych mieszkań i domów w różnych segmentach i lokalizacjach. Nowe projekty przygotowywane przez Grupę, które zasilą ofertę sprzedażową w roku 2019 to: Osiedle Debiut w Pruszczu Gdańskim etap III (93 lokale), City Park etap II w Gdańsku (189 lokali), Osiedle Wróbla Staw domy jednorodzinne etap II (4 domy), Golf Park etap D (4 domy jednorodzinne), Osiedle Brawo w Pruszczu Gdańskim (127 lokali), Osiedle Start w Gdańsku (160 lokali), Osiedle Ostoja w Rumi (138 lokali), Osiedle Nowa Niepołomicka etap II w Gdańsku, budynek nr 1 (48 lokali) i nr 2 (44 lokale), Osiedle Havlove w Gdańsku, budynek 4-5 (46 lokali), nr 8-9 (46 lokali), nr 10 (46 lokali), Osiedle Traffic w Gdańsku, budynek C (90 lokali).


Źródło: INPRO SA

04.04.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...