ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

7R i InSite Real Estate zrealizują Centrum Techniczne dla BWI Group

wykres


Podczas uroczystości symbolicznego wbicia łopaty firmy 7R i In Site Real Estate zainaugurowały realizację nowego projektu dla koncernu BWI Group. Ośrodek badawczo – rozwojowy, który powstanie w formule Build-to-Suit będzie położony przy ul. Medweckiego, w bliskim sąsiedztwie portu lotniczego Balice i hotelu Hilton Kraków Airport. Budynek o powierzchni 11 000 mkw. zapewni 6 000 mkw. najnowocześniejszej przestrzeni laboratoryjnej oraz 5 000 mkw. powierzchni biurowej.


Energooszczędny, przyjazny dla środowiska budynek będzie wyposażony w zaawansowany technologicznie system kogeneracji, dzięki któremu przy użyciu turbiny gazowej wytwarzana będzie energia potrzebna do zasilania, ogrzewania, chłodzenia i wentylacji budynku. Wymagający, dziewięciomiesięczny harmonogram projektu pozwoli na spełnienie oczekiwań BWI Group i przekazanie budynku do użytku już w grudniu 2019 r.


- To pierwszy aż tak zaawansowany technologicznie obiekt realizowany przez 7R i jeden z nielicznych tego typu projektów komercyjnych w kraju. Dzięki doświadczeniu zespołu inżynierów zaangażowanych w projekt byliśmy w stanie zaproponować wiele nowatorskich rozwiązań odpowiadających oczekiwaniom firmy BWI Group – mówi Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.


Obiekt dla koncernu BWI Group jest pierwszym wspólnym projektem realizowanym przez 7R i InSite. Współpraca opiera się na znajomości polskiego rynku i doświadczeniu 7R w realizacji tego typu inwestycji oraz rozległej wiedzy na temat procesu deweloperskiego, relacjach z najemcami, a także zasobach finansowych InSite.


- Ten projekt jest pierwszą realizacją w ramach partnerstwa InSite i 7R. Z niecierpliwością czekamy na pomyślne zakończenie projektu BWI w Krakowie i dalszą współpracę z 7R przy realizacji kolejnych projektów Build-to-Suit odpowiadających na potrzeby zarówno polskich, jak i międzynarodowych najemców- mówi Kevin Van den Daelen, Director of European Industrial Property, InSite Real Estate.


Dla globalnego producenta systemów zawieszeń samochodowych, BWI Group, nowoczesne centrum rozwojowo – badawcze oznacza przede wszystkim lepszą i szybszą odpowiedź na potrzeby swoich klientów – producentów aut.


Nowe Centrum Techniczne, którego główną kompetencją jest projektowanie amortyzatorów pasywnych zintegruje dwa krakowskie oddziały firmy zlokalizowane na Podgórkach Tynieckich i Zawiłej, w których obecnie zatrudnionych jest 460 pracowników. Nowa lokalizacja zapewni nam zwiększoną powierzchnię obszarów kluczowych dla naszego rozwoju, takich jak prototypownia, laboratoria testowe, walidacyjne, materiałowe i metrologiczne. Zwiększone wydajności laboratoryjne i wytwórcze w zakresie budowy prototypów pozwolą na realizację większej ilości projektów oraz poprawią czas realizacji ich fazy wdrożeniowej. Ta inwestycja jest ważna również pod względem rozbudowy działów rozwoju nowych technologii, które pracują nad redukcją masy zawieszenia i poprawą komfortu jazdy - wyjaśnia Krzysztof Kucharczak, dyrektor Centrum Technicznego BWI Group w Krakowie.


W transakcji pośredniczyła firma doradcza CBRE.


Źródło: 7R i InSite Real Estate

12.04.2019


Tagi: Centrum Techniczne, BWI Group, Kraków


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...