ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Warto inwestować nad Wartą

wykres


Wielkopolska to dziś jeden z trzech najszybciej rozwijających się polskich regionów. Według najnowszych danych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju wskaźnik PKB na mieszkańca przekroczył 76% średniej w UE i jest zaliczany do trzech najwyższych w Polsce. W ślad za tym rozwija się także rynek nieruchomości, również tych luksusowych.


Według ekspertów portalu RynekPierwotny.pl, potencjał poznańskiego rynku mieszkaniowego ujawnił się w ubiegłym - 2018 roku, kiedy to w mieście nastąpił gigantyczny wzrost liczby mieszkań wprowadzonych do sprzedaży – nawet o 2/3 w stosunku do roku 2017. To skutkowało też rekordowym wzrostem liczby lokali w ofercie do 5,2 tys. na koniec roku 2018, czyli 32 proc. więcej r/r. Z kolei popyt na nowe mieszkania utrzymał się w stolicy Wielkopolski na rekordowym poziomie roku 2017, przy średnim spadku w całym kraju o kilkanaście procent. Wszystko to razem oznacza silne przyśpieszenie i uwolnienie potencjału poznańskiego rynku mieszkaniowego.


– To nie tylko statystyka, widzimy, jak szybko miasto się zmienia. Jak dzięki swojej otwartości i swemu potencjałowi przyciąga młodych, ambitnych i zamożnych. W ślad za tym przybywa również inwestycji w przemysł i lokowane są nowe centra usług wspólnych. To z kolei pozwala na planowanie inwestycji w nieruchomości z odpowiednią perspektywą – podkreśla Jakub Nieckarz z PVI. – Systematycznie rośnie grono wymagających klientów, którzy mają bardzo dokładnie sprecyzowane oczekiwania i szukają oryginalnych nieruchomości w dobrych lokalizacjach. Także tych luksusowych – dodaje.


W opiniotwórczym raporcie CBR, w którym oceniane są miasta m.in. z Europy, Poznań znalazł się wśród 10 miast zaklasyfikowanych do kategorii Growth Clusters, czyli wśród metropolii z największym potencjałem. Dziś trudno znaleźć dzielnice, w których nie byłyby prowadzone inwestycje budowlane, zarówno mieszkaniowe, jak i usługowe. Dynamicznie rozwijają się Winiary, Winogrady i Podolany. Zmiany zachodzą także w centrum metropolii.


- W tej sytuacji nie może dziwić fakt, że Poznań zajmuje jedno z czołowych miejsc w kraju pod względem jakości życia swoich mieszkańców, wynikającej głównie z wysokiej jakości rynku pracy. Poznań obok Warszawy jest najczęściej wybieranym miejscem urządzania swych głównych siedzib oraz filii przez firmy zagraniczne, wśród których jest wiele międzynarodowych koncernów. Dlatego też stolica Wielkopolski nie od dziś jest jednym z głównym celów wewnętrznej migracji Polaków, która jest i będzie w przyszłości silnym stymulatorem rozwoju tutejszego rynku mieszkaniowego – zdecydowanie stwierdził Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl.


W październiku 2018 r. agencja Fitch potwierdziła rating Poznania na poziomie A−. PVI specjalizuje się w nieruchomościach położonych w newralgicznych punktach miast, tam gdzie „wszystko jest blisko”. W Poznaniu jest to ul. Za Bramką w sąsiedztwie planowanego nowego centrum Poznania, na pl. Kolegiackim. - To inwestycja znacząco odmieni starą część miasta, która zyska na atrakcyjności i znaczeniu, a nasz budynek został tak zaprojektowany, aby uzupełnić istniejący krajobraz i jego dotychczasowy charakter – przekonuje J. Nieckarz i dodaje. - Naszym zdaniem coraz bardziej doceniane jest to, co dobre i odbiegające od rozwiązań standardowych. Dla deweloperów, podobnie jak dla inwestorów zaangażowanych na rynku nieruchomości, Poznań należy do miast z przyszłością – podsumowuje J. Nieckarz.


Źródło: Property Value Investments

27.05.2019


Tagi: rynek nieruchomości, popyt, ceny, Poznań


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

ZAREJESTRUJ SIĘ !!!

foto

16 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędą się Dni Dewelopera...

IntraLog Poland 2020