ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa Dekpol w I kwartale br. zwiększyła przychody o 10%

wykres


Dekpol opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 rok, zgodnie z którymi skonsolidowane przychody wzrosły w ujęciu r./r. o 10% do 177,6 mln zł. Grupa Kapitałowa specjalizująca się w generalnym wykonawstwie, działalności deweloperskiej oraz produkcji osprzętu do maszyn budowlanych wypracowała w tym okresie 5,9 mln zł zysku netto.


Grupa Kapitałowa Dekpol w pierwszym kwartale 2019 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 177,6 mln zł, czyli o 10% więcej niż rok wcześniej. W pierwszych trzech miesiącach tego roku wypracowała 5,9 mln zł zysku netto, w porównaniu do 9,0 mln zł rok wcześniej. Wartość kapitałów własnych wzrosła z kolei o 3,1% do 197,5 mln zł.


- Początek roku był udany dla wszystkich naszych obszarów działalności. W zakresie Generalnego Wykonawstwa osiągnęliśmy wzrost przychodów ze sprzedaży o ponad 9% w ujęciu rok do roku. Koncentrowaliśmy się na zwiększaniu portfela rentownych zamówień przy jednoczesnym wzmacnianiu pozycji rynkowej. Wszystkie projekty były i są realizowane na zlecenie inwestorów prywatnych - podkreślił Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu Dekpol S.A.


W ramach segmentu Generalnego Wykonawstwa Grupa Kapitałowa na koniec marca br. realizowała kontrakty dla podmiotów zewnętrznych o łącznej umownej wartości ponad 621 mln zł netto. Do realizacji pozostawały projekty o łącznej wartości niemal 280 mln zł netto, z czego znacząca większość prac zostanie zrealizowanych w 2019 roku. Największa dynamika sprzedaży wynosząca 36% w ujęciu r./r, została osiągnięta przez segment produkcji osprzętu do maszyn budowlanych. - Konsekwentnie realizowana standaryzacja osprzętów oraz optymalizacja procesu produkcji pozwoliły na wyeliminowanie wszelkich opóźnień, jak również skrócenie czasu realizowanych zamówień – stwierdził Mariusz Tuchlin.


W kwietniu br. Dekpol S.A. zaprezentował swoje produkty, czyli łyżki koparkowe na największych targach budowlanych na świecie jakimi jest Bauma w Monachium. Zarząd jest przekonany, że nowe kontakty biznesowe zawarte w czasie trwania tej imprezy pozwolą na zwiększenie zasięgu sprzedaży wyrobów, jak również rozszerzenie gamy produkowanych łyżek wielkogabarytowych.


Początek roku był również udany dla segmentu deweloperskiego, który został wyodrębniony z początkiem bieżącego roku do spółki celowej. Na podstawie umów deweloperskich oraz przedwstępnych w pierwszych trzech miesiącach br. sprzedanych zostało 141 mieszkań. Jednocześnie w wyniku finansowym za pierwszy kwartał br. rozpoznanych zostało 80 lokali.


Źródło: Dekpol S.A.

29.05.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

ZAREJESTRUJ SIĘ !!!

foto

16 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędą się Dni Dewelopera...

IntraLog Poland 2020