ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Dobre wyniki J.W. Construction za I kwartał 2019 roku

wykres


W I kwartale Spółka osiągnęła przychody w wysokości 101,3 mln zł. Oznacza to ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem roku ubiegłego. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 25,7 mln zł, a zysk netto zamknął się kwotą 6,8 mln zł. Marża brutto, w ujęciu kwartalnym, utrzymuje się na stabilnym poziomie ok. 25 proc.


Grupa Kapitałowa JWC sprzedała w omawianym okresie 280 lokali, z czego najwięcej na Bliskiej Woli w Warszawie (etap „D”), flagowej inwestycji gdzie docelowo realizowanych jest prawie 1500 lokali.


- Pierwszy kwartał 2019 roku upłynął pod znakiem stabilnych wyników sprzedaży nowych lokali, dynamicznego wzrostu przychodów płynących z przekazania lokali użytkownikom (co zaowocowało ponad dwukrotnym wzrostem przychodów i ośmiokrotnym wzrostem zysku netto), dywersyfikacji przychodów poprzez wzmacnianie znaczenia działalności hotelowej i aparthotelowej oraz zwiększania banku ziemi – mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A.


W I kwartale 2019 roku Spółka realizowała budowę 11 inwestycji na 3642 lokale. W przygotowaniu do uruchomienia jest kolejne 21 inwestycji, łącznie na 5375 lokali, które wraz z aktualną ofertą zapewnią sprzedaż na najbliższe 4 lata. W najbliższym okresie planowane jest rozpoczęcie inwestycji m.in. w Pruszkowie, Gdańsku, Poznaniu i Łodzi.


W omawianym okresie Grupa poszerzyła swój bank gruntów poprzez zakup nieruchomości o łącznej wartości 26 mln zł. Łącznie w ciągu ostatnich 24 miesięcy zakupiliśmy grunty w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie o wartości ok. 200 mln zł.


- Mając na uwadze, że w I kwartale br., w największych aglomeracjach miejskich lokale zdrożały średnio o ok. 9 proc. r/r, co oznacza utrzymanie silnego tempa wzrostu, nie ma istotnych czynników, które mogłyby spowodować korektę cen nieruchomości w najbliższym czasie. Z uwagi na niskie stopy procentowe, które mają utrzymać się nawet do 2022 roku, poprawiającą się kondycję gospodarstw domowych i pozytywne zjawiska na rynku pracy, a zarazem rosnące potrzeby mieszkaniowe Polaków, oczekujemy, że sytuacja na rynku w kolejnych kwartałach pozostanie stabilna – kończy Małgorzata Szwarc – Sroka, członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A.


Źródło: J.W. Construction Holding S.A.

31.05.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

ZAREJESTRUJ SIĘ !!!

foto

16 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędą się Dni Dewelopera...

IntraLog Poland 2020