ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Kompleks biurowy Targowa 77 w Łodzi oficjalnie otwarty

wykres


3 lipca 2019, po niespełna półtora roku prac rewitalizacyjnych, zabytkowa szkoła Grohmana otwiera się dla najemców. W uroczystym przecięciu wstęgi przy Targowej 77, nowoczesnego kompleksu biurowego uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miejskich z Prezydent Hanną Zdanowską na czele, parlamentarzyści, przedstawiciele Instytucji Otoczenia Biznesu, wojewódzki konserwator zabytków oraz wykonawcy projektu.


3 lipca 2019 roku zakończył się trwający półtora roku proces rewitalizacji zabytkowego kompleksu szkoły Grohmana, zlokalizowanego w środku kwartału ograniczonego ulicami Kilińskiego, Fabryczną, Targową i Tylną. Prace rewitalizacyjne rozpoczęły się 18 stycznia 2018 roku. Inwestorem projektu jest Royal Mill Investment Group. Targowa 77 oferuje najwyższej klasy przestrzeń biurowo-usługową.


W momencie inauguracji, powierzchnia biurowa została w całości wynajęta, a najemcami są m.in. firmy: GOPET POLAND – lider branży transportowo-logistycznej oraz Welcome Digital - firma specjalizująca się w doradztwie strategicznym i realizacji projektów digitalowych, wspierających działania marketingowe. Spółka powstała w 2018 roku. Zatrudnia 25 wszechstronnych specjalistów z obszaru digital. Do grona klientów Welcome Digital należą m.in. Pepsi, Mirinda i Sunbites (obszar Centralnej i Wschodniej Europy) oraz Polkomtel i Baltona.


W drugim etapie projektu wzniesiony zostanie również kameralny i stylowy budynek mieszkalny w zabudowie wielorodzinnej.


- Targowa 77 zapewnia inspirującą i komfortową przestrzeń do pracy, życia i spędzania czasu z zachowaniem zabytkowego, stylowego charakteru tej nieruchomości.. Projekt oferuje otwartą i atrakcyjną przestrzeń publiczną, co przyczyni się do dalszego rozwoju obszaru Księżego Młyna i jego bezpośredniego otoczenia. – powiedział Jerzy Pietrucha, przedstawiciel inwestora, spółki Royal Mill Investment Group.


- Biznes szuka miejsc, które są wyjątkowe. Targowa 77 to połączenie budynku o najwyższej klasie biurowej, położonego w ścisłym centrum miasta, z doskonałym dojazdem, a jednocześnie zapewniającego ciszę, spokój, sporą ilość miejsc parkingowych i doskonałe warunki do pracy – Targowa 77 to miejsce które inspiruje, kreuje i otwiera umysły na coraz to nowe wyzwania. Inspiracją do inwestycji jest pasja tworzenia i miłość do Łodzi oraz jej historii. Powierzchnia została wynajęta dwóm międzynarodowym firmom: Spedycyjno – Logistycznej Gopet Poland, oraz Welcome Digital Services. Inwestycja projektu rewitalizacji wraz z zakupem nieruchomości pochłonęła łącznie 8 milionów złotych. – powiedział pomysłodawca i manager projektu Przemysław Andrzejak.


Przeszłość jako inspiracja przyszłości

Inwestor przywrócił świetność nieruchomości z zachowaniem wszystkich wymogów konserwatorskich.


Dzięki współpracy z Łódzkim Konserwatorem Zabytków, inwestor korzystał z archiwalnych zdjęć budynku, co umożliwiło maksymalne odwzorowanie jego pierwotnej formy. Jako uzupełnienie kolorystyczne czerwonej cegły, elementów paneli elewacyjnych w ciepłym kolorze miedziano -rdzawym. Nowa ściana elewacyjna z dużymi przeszkleniami, nawiązująca do pierwotnej konstrukcji, pozwala na uzyskanie przestrzeni i wyeksponowanie największych atutów architektonicznych.


W ramach prac rewitalizacyjnych oprócz gruntownej przebudowy całości, dobudowano drugą kondygnację nad częścią stanowiącą salę gimnastyczną. W rezultacie powstały najwyższej klasy powierzchnie biurowe z szybem windowym, umożliwiającym dostęp do parteru i pierwszego piętra bezpośrednio z poziomu terenu. Powierzchnia biurowa kompleksu Targowa 77 powiększyła się o 400 mkw., z 800 do ponad 1.000 mkw, która została wynajęta w całości.


Drugi etap zagospodarowania terenu Targowa 77 przewiduje wzniesienie nieruchomości o trzech kondygnacjach mieszkalnych, w zabudowie wielorodzinnej. Zaprojektowano kameralny, stylowy obiekt o bardzo wysokich standardach architektury, o charakterze ekskluzywnej willi miejskiej. Dzięki ceglanej elewacji, stylowym detalom i dużym przeszkleniom, budynek będzie doskonale harmonizował z otoczeniem. Zaprojektowano w nim kilkanaście różnej wielkości komfortowych mieszkań i apartamentów, wyposażonych w obszerne tarasy i balkony.


Koncepcję architektoniczną kompleksu została opracowana przez dwa uznane biura projektowe, z posiadające duże doświadczenie w rewitalizacji zabytkowych budynków. Projekt nieruchomości biurowo-usługowej wyszedł spod ręki architekta Romana Staszewskiego, natomiast projekt nieruchomości mieszkalnej opracowała Autorska Pracownia Projektowa Draft Moniki Wojnarowskiej. Wykonawcą prac było przedsiębiorstwo EKSA.


Źródło: Gopet Poland

03.07.2019


Tagi: kompleks biurowy Targowa 77


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

ZAREJESTRUJ SIĘ !!!

foto

16 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędą się Dni Dewelopera...

IntraLog Poland 2020