ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Lokum Deweloper prezentuje wyniki finansowe po I półroczu 2019 roku

wykres


W pierwszej połowie 2019 roku Grupa Lokum Deweloper wypracowała 193,2 mln zł przychodu, w porównaniu do 13,5 mln zł w analogicznym okresie roku 2018. Zysk netto sięgnął 48,9 mln zł wobec 7,6 mln zł straty w roku ubiegłym. Wskaźniki rentowności za minione półrocze również utrzymały się na wysokim poziomie: rentowność brutto sprzedaży wyniosła 36,8%, rentowność netto – 25,3%.


- Dobre wyniki finansowe Grupy w pierwszej połowie 2019 roku zawdzięczamy dużej liczbie rozpoznanych lokali. Wynika ona z harmonogramu realizacji inwestycji i przekazania klientom mieszkań z zakończonych w tym półroczu projektów – ostatnim etapie Lokum Victoria, pierwszym etapie Lokum Vena i Lokum di Trevi VIII – mówi Bartosz Kuźniar, Prezes Zarządu Lokum Deweloper.


Na koniec czerwca suma lokali rozpoznanych oraz objętych umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi wynosiła 754 szt., co stanowi 85% potencjału rozpoznań lokali w 2019 roku. Ten sam wskaźnik dla przyszłego roku wynosi 69% – 250 lokali jest objętych umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi. Po sześciu miesiącach br. Grupa odnotowała gorsze wyniki sprzedaży niż w pierwszym półroczu 2018 r. Podpisanych zostało 171 umów deweloperskich i przedwstępnych wobec 531 umów w analogicznym okresie roku 2018, co oznacza spadek o 68% r/r.


- Niski poziom sprzedaży w pierwszym półroczu 2019 roku to efekt uszczuplonej oferty mieszkań. Przyczyną tej sytuacji są przedłużające się procedury administracyjne, przede wszystkim związane z uzyskaniem ostatecznych decyzji o pozwoleniu na budowę. Pociąga to za sobą znaczące opóźnienia w procesie rozpoczynania nowych inwestycji. Ta sytuacja odbije się negatywnie na przyszłorocznych wynikach finansowych Grupy – wyjaśnia Bartosz Kuźniar.


Oferta Grupy na koniec czerwca 2019 roku obejmowała 435 mieszkań (w porównaniu do 928 w analogicznym okresie ubiegłego roku), w tym 284, które oczekują na pozwolenie na budowę. W realizacji było 701 lokali (wobec 2 024 w roku ubiegłym).


W pierwszym półroczu 2019 r. Grupa powiększyła posiadany bank ziemi o 4,7 ha gruntu dla budowy około 1100 lokali, który został zakupiony za kwotę 31,6 mln zł. Nowe tereny to przede wszystkim działki przy ul. Klimasa i ul. Stoczniowej we Wrocławiu.


Źródło: Lokum Deweloper

28.08.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

ZAREJESTRUJ SIĘ !!!

foto

16 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędą się Dni Dewelopera...

IntraLog Poland 2020