ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Pepkor Europe zmienia nazwę na Pepco Group i chce zostać największym dyskontem wielobranżowym w Europie

wykres


Pepkor Europe, szybko rozwijająca się, ogólnoeuropejska sieć dyskontów wielobranżowych o różnych formatach sklepowych, poinformowała o zmianie nazwy na Pepco Group, wskazuje na relację z wiodącą siecią sklepów na rynkach Europy Środkowej.


Zmiana nazwy na Pepco Group jest zwieńczeniem rocznych działań mających na celu znaczną intensyfikację rozwoju. Grupa z powodzeniem ukończyła długoterminowy proces refinansowania o wartości 475 mln EUR, wzmocniła zespół zarządzający, mianując nowe osoby na najwyższe stanowiska, a także osiągnęła solidny wynik EBITDA za rok kończący się 30 września 2019 roku1, szacowany na 18%.


Nowa nazwa będzie korzystna dla wszystkich zainteresowanych podmiotów; wskazuje na relację grupy z jej największą, zajmującą czołową pozycję na rynkach środkowoeuropejskich marką konsumencką, szybko rozwijającą się siecią dyskontów niespożywczych PEPCO, wyróżniając ją na tle innych globalnych sieci sklepów detalicznych.


Pepco Group obejmuje trzy mocne i niezależne marki dyskontów wielobranżowych: PEPCO, Dealz i Poundland.


Marki te, wraz z globalnym działem zaopatrzenia PGS, działają w krajach o gospodarkach należących do największych w Europie. Mają one na celu zapewnianie 47 milionom klientów miesięcznie wszystkiego, co potrzebne do uzupełnienia domowych zapasów pod względem wyrobów przemysłowych, odzieży i towarów szybkozbywalnych.


Pepco Group ma obecnie 26982 sklepów w 14 krajach, zatrudnia ponad 33 000 osób i ogłosiła dziś zamiar osiągnięcia statusu największej firmy w segmencie dyskontów wielobranżowych, prowadzącej docelowo ponad 4000 sklepów. Kontynuuje też program otwierania nowych sklepów.


Grupa planuje udostępniać klientom do 300 nowych placówek rocznie, głównie pod marką PEPCO ze względu na możliwość wykorzystania czołowej pozycji rynkowej w 11 krajach, w których już działa. Intensywniej będą też otwierane sklepy Dealz — inspirowane marką Poundland z towarami szybkozbywalnymi, przemysłowymi i odzieżą — początkowo w Polsce i Hiszpanii.


Zespół zarządzający Pepco Group w nowym składzie może się poszczycić imponującym doświadczeniem w handlu detalicznym. Dyrektor Generalny (CEO) Andy Bond, poprzednio CEO w Asda i Dyrektor Zarządzający George Clothing, dołączył do grupy w 2015 r. Dyrektor Finansowy Nick Wharton, mianowany przez Pepco Group w 2018 roku, był poprzednio CEO w Dunelm i Dyrektorem Finansowym CFO w Superdry oraz Halfords. Sean Cardinaal, Dyrektor Operacyjny, pracuje w Pepkor od 15 lat, z czego pięć lat jako CEO sieci Ackermans.


Andy Bond, CEO Pepco Group, skomentował te decyzje następująco: - Zmiana nazwy na Pepco Group następuje po kolejnym korzystnym roku dla wszystkich naszych marek handlowych. Oczekujemy, że na poziomie grupy EBITDA1 wzrośnie o 18% w ujęciu rok do roku, a łączny wzrost w ciągu ostatnich trzech lat osiągnie poziom 140%.


Nasza nowa nazwa bardziej się wyróżnia i jednoznacznie wskazuje na relację grupy z jej największą spółką operacyjną oraz źródłem przyszłego rozwoju. Po udanym refinansowaniu i dzięki przejrzystej, skoncentrowanej na celu strategii będziemy mieć dobre warunki do dalszego wzrostu, co pozwoli nam osiągnąć status przodującej firmy z segmentu dyskontów wielobranżowych.


Źródło: Pepco Group

27.09.2019


Tagi: Pepkor Europe, dyskont wielobranżowy, Pepco


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

ZAREJESTRUJ SIĘ !!!

foto

16 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędą się Dni Dewelopera...

IntraLog Poland 2020