ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Archicom: 397 sprzedanych lokali i 290 przekazań w trzecim kwartale 2019 r.

wykres


Grupa Archicom sprzedała w trzecim kwartale 2019 r. 397 lokali, czyli o 9,4% więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. Deweloper przekazał swoim klientom 290 mieszkań, co oznacza 59,3% wzrost. Od początku 2019 r. w całej Polsce sprzedano łącznie 1152 lokale i podpisano 1177 aktów notarialnych.


– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kolejny kwartał z rzędu nasza sprzedaż utrzymuje się na wysokim poziomie. Istotny wpływ na decyzje zakupowe klientów ma przede wszystkim nasza dopasowana do ich potrzeb oferta, którą uzupełniliśmy w ostatnim kwartale o nowe, atrakcyjnie zlokalizowane projekty – mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Archicom. – Optymistycznie patrzymy także na kolejny kwartał, w którym zgodnie z harmonogramem zakończymy kilka naszych projektów i rozpoczniemy przekazania – dodaje.


Sprzedaż mieszkań po trzech kwartałach 2019 r. wyniosła 1152 lokale i była o 3,9%, od 1109 lokali sprzedanych w analogicznym okresie 2018 r. W samym trzecim kwartale deweloper sprzedał 397 lokali czyli o 9,4% r/r. Klienci podpisali w tym roku 1177 aktów notarialnych, czyli o 18,6% więcej od 992 zawartych w trzech kwartałach 2018 r. W III kw. 2019 r. deweloper podpisał 290 aktów notarialnych, co oznacza 59,3% wzrost wobec 182 lokali przekazanych w III kw. 2018 r.


Oferta mieszkaniowa Grupy to około 2300 lokali dostępnych w kilkunastu projektach mieszkaniowych we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu oraz Trójmieście. W 2019 r. do sprzedaży trafiło łącznie prawie 1500 nowych mieszkań. Deweloper rozpoczął realizację trzech nowych projektów we Wrocławiu: Awipolis, Planty Racławickie i Akacjowy Zakątek oraz jednego projektu w Łodzi - Poleskie Ogrody. Ofertę mieszkaniową uzupełniły też kolejne etapy inwestycji Browary Wrocławskie, Cztery Pory Roku, Olimpia Port, Słoneczne Stabłowice oraz Przylesie Marcelin w Poznaniu.


Grupa Archicom posiada bank ziemi umożliwiający aktualnie budowę ponad 6300 lokali. W lipcu 2019 Grupa zawarła umowę joint venture przewidującą realizację projektu deweloperskiego na 1.100 mieszkań w Łodzi. Udział Grupy Archicom w zysku to 59%, co przekłada się na 649 mieszkań w banku ziemi. Grupa monitoruje rynki, na których prowadzi działalność w poszukiwaniu nowych okazji inwestycyjnych.


Źródło: Grupa Archicom

07.10.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

ZAREJESTRUJ SIĘ !!!

foto

16 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędą się Dni Dewelopera...

IntraLog Poland 2020