ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Globalny rynek handlowy w 2014 roku

Jak wynika z najnowszego raportu firmy doradczej CBRE, w 2013 roku odnotowano wejście 23 nowych, międzynarodowych sieci handlowych do Polski. Najemcy planują znaczny wzrost ekspansji na rynkach światowych w 2014 r. , 14% międzynarodowych sieci planuje wejście w Polsce.Najbardziej dynamiczne plany ekspansji na światowych rynkach po stronie najemców z USA.


How Active are Retailers Globally?


Niemcy zdecydowanie wyprzedzają Francję, Wielką Brytanię, Austrię i Chiny w rankingu najpopularniejszych rynków powierzchni handlowych na świecie. Międzynarodowych najemców przyciąga możliwość wzięcia na celownik 20 dużych miast na pojedynczym rynku. Ponad 40% najemców handlowych planuje otworzyć sklepy w Niemczech w 2014 r., a jeżeli weźmiemy pod uwagę jedynie firmy z Europy, liczba ta rośnie do 70%. Niemcy są zarazem drugim największym celem dla najemców amerykańskich.Ilość firm planujących ekspansję na dużą skalę zwiększyła się znacznie w 2014 r., odzwierciedlając rodzące się na nowo zaufanie na globalnych rynkach handlowych. Ponad jedna trzecia (35%) najemców zamierza poszerzyć portfolio sklepów o 40 lokali lub więcej w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Spośród tych, którzy planują otworzyć 40 i więcej lokalizacji, najwyższą aktywność można zaobserwować w przypadku marek odzieżowych ze średniej i wyższej półki - na każdą z tych branż przypada jedna trzecia aktywności.


Najemcy z USA mogą pochwalić się najszerszymi planami ekspansji na dużą skalę - blisko połowa (47%, z czego ponad 10% w Polsce) przebadanych firm zamierza otworzyć powyżej 40 sklepów w 2014 r. USA jest największym rynkiem handlowym w regionie i, co nie powinno dziwić, najważniejszym rynkiem docelowych dla najemców mających swoją siedzibę w Ameryce Płn. i Płd. - niemal połowa (43%) zamierza rozszerzyć tam swoją działalność w 2014 r. Jednak ze względu na dojrzałość rynków krajowych i panującą na nich konkurencję, wielu północnoamerykańskich najemców stara się zapewnić szansę na ekspansję na dużą skalę poprzez rozwijanie swojej działalności międzynarodowej. Najemcy z USA w szczególności upodobali sobie rynki europejskie - 19% spośród nich planuje w tym roku otworzyć sklepy w Niemczech, a 14% w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji i Austrii.


Więcej informacji w raporcie CBRE: How Active are Retailers Globally?


W piątej edycji raportu How Active are Retailers Globally?, CBRE rozszerzyło zakres badania na firmy z całego świata. Ponad 130 najemców z siedzibą w Europie, obu Amerykach oraz na obszarze Azji i Pacyfiku wzięło udział w ankiecie mającej na celu sprawdzenie ile sklepów planują otworzyć w 2014 r. oraz jakie rynki docelowe obierają ze cel ekspansji. Najemcy odpowiadali także na pytania związane z planami rozwijania potencjału w zakresie transakcyjnych internetowych.


Źródło: CBRE

10.03.2014


Tagi: globalny rynek handlowy, raport


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...