ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Ranking lokalizacji pod działalność produkcyjną 2014

Firma doradcza Cushman & Wakefield opracowała ranking najlepszych lokalizacji dla lokowania inwestycji w produkcję. Z danych zawartych w raporcie Manufacturing Index 2014 wynika, że najlepszą lokalizacją świata jest obecnie Malezja.


Manufacturing Index 2014


Głównym celem opracowanego rankingu jest wskazanie parametrów, które przedsiębiorcy powinni brać pod uwagę przy ocenie i wyborze najbardziej odpowiednich lokalizacji na potrzeby ekspansji lub relokacji.


W opublikowanym raporcie uwzględniono czynniki, które mogą wpływać na działalność przedsiębiorstw produkcyjnych w 30 krajach o największej produkcji przemysłowej według Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD).Raport zawiera analizę trzech głównych obszarów, tj. kosztów, rodzajów ryzyka i warunków, które zostały podzielone na ponad 30 podkategorii. W celach porównawczych określono wagę poszczególnych czynników, takich jak logistyka, prawdopodobieństwo klęsk żywiołowych, ryzyko gospodarcze oraz koszty energii i pracy.


Ranking sporządzono dla przykładowej spółki o wysoko zmechanizowanym profilu działalności, która na ogół potrzebuje niewykwalifikowanej siły roboczej, funkcjonuje na rynku obejmującym wiele regionów oraz oferuje jeden produkt gotowy. Firmy tego typu zazwyczaj kierują swoją ofertę do rosnącej populacji miejskiej i uważają zrównoważony rozwój za istotny czynnik. Pozycje wszystkich państw w rankingu zostały określone w wyniku przyjęcia takiej firmy za punkt odniesienia.Malezja uzyskała szczególnie wysokie oceny w kategoriach związanych z kosztami i poszczególnymi rodzajami ryzyka, co tłumaczy jej najwyższą pozycję w rankingu. Kraj ten należy do grona najtańszych lokalizacji uwzględnionych w zestawieniu. Na drugim miejscu uplasował się Tajwan, a na kolejnych Korea Południowa i Tajlandia.


Chiny, które są największą potęgą produkcyjną świata, pozostały w tyle za liderem rankingu ze względu na gorsze oceny w kategorii ryzyka, ale niskie koszty pozwoliły im utrzymać się na piątym miejscu zestawienia.


Wśród państw Ameryki Północnej i Południowej na najwyższym szóstym miejscu znalazła się Kanada, która zawdzięcza swą pozycję przede wszystkim uznaniu jej za najbardziej bezpieczną lokalizację ze wszystkich 30 uwzględnionych w badaniu. Stany Zjednoczone i Meksyk również uplasowały się wysoko w rankingu, odpowiednio na dziewiątym i dziesiątym miejscu.


W regionie EMEA na uwagę zasługują Rosja i Turcja, które znalazły się odpowiednio na siódmej i jedenastej pozycji. Ze względu na dynamiczny rozwój produkcji w Turcji coraz więcej firm decyduje się na tę lokalizację.


Zobacz raport Cushman & Wakefield w wersji angielskiej: Manufacturing Index 2014


Źródło: Cushman & Wakefield

17.03.2014


Tagi: powierzchnie produkcyjne, inwestycje produkcyjne, lokalizacja, ranking, raport


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...