ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Centra handlowe w Poznaniu - I poł. 2014

W Poznaniu znajduje się 18 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu 612 tys. mkw. GLA, współczynnik pustostanów wynosi 4,8%, najwyższe czynsze w Poznaniu wahają się od 47 do 49 euro za mkw. miesięcznie – wynika z publikacji firmy Colliers International. „Centra handlowe w Poznaniu I poł. 2014”.


Centra handlowe w Poznaniu I poł. 2014


Nasycenie powierzchnią handlową w Poznaniu wynosi 751 mkw. na 1 tys. mieszkańców i jest drugim najwyższym, po Wrocławiu, wśród ośmiu największych aglomeracji. Obecnie w budowie są dwa centra handlowe o łącznej powierzchni najmu 16 tys. mkw., a na etapie przygotowania do budowy jest nowy obiekt handlowy Łacina o łącznej powierzchni najmu około 100 tys. mkw.


W Poznańskich centrach działa blisko 1740 sklepów. Najliczniejszą grupę najemców stanowią sklepy z sektora mody (29%) oraz usług (12%). Dobrze reprezentowane są sektory: restauracje i kawiarnie (10%) oraz zdrowie i uroda (7%). W poznańskich centrach handlowych licznie występują sklepy sieci: Rossmann, Inglot, Sephora, Yves Rocher, Vision Express (zdrowie i uroda), Reserved, H&M, Carry, Big Star, Promod, Triumph i Solar (moda), Apart i Yes (biżuteria) oraz Inmedio i Empik (multimedia).


Rynek poznański rozwijał się systematycznie od połowy lat 90-tych. Dominującym formatem są tradycyjne centra handlowe, które stanowią 85% całości zasobów. Sztandarowym centrum handlowym w Poznaniu jest Centrum Biznesu i Sztuki Stary Browar o łącznej powierzchni najmu ponad 47 tys. mkw. Obiekt znajduje się w centrum miasta i łączy w sobie część handlową, biurową, gastronomiczną oraz hotelową. Obiekty duże (50 tys.– 31 tys. mkw.) i bardzo duże (powyżej 50 tys. mkw.), to aż 74 % wszystkich zasobów rynku centrów handlowych w Poznaniu.


Zobacz opracowanie Colliers International: Centra handlowe w Poznaniu I poł. 2014


Źródło: Colliers International

07.07.2014


Tagi: centra handlowe, Poznań


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...