ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Rynek centrów handlowych w Trójmieście - I połowa 2014

W Trójmieście działa 25 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu 691 tys. mkw. GLA. Nasycenie powierzchnią handlową kształtuje się na poziomie 677 mkw. na tysiąc mieszkańców. Najwyższe czynsze oscylują w granicach 41 – 43 euro za mkw. miesięcznie. Aktualnie jest realizowany jeden projekt handlowy Galeria Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu - wynika z publikacji firmy Colliers International "Centra handlowe w Trójmieście - I połowa 2014".


Centra handlowe w Trójmieście - I połowa 2014


– Mimo, że większość powierzchni handlowej w Trójmieście oddano do użytku po 2000 roku, to wiele obiektów nie spełnia oczekiwań najemców i klientów pod względem komfortu robienia zakupów i spędzania wolnego czasu. Zmiany jakościowe są już jednak widoczne na rynku. Dom Mody Klif z 1996 roku zmodernizowano i rozbudowano w 2009, rewitalizację przejdzie również centrum handlowe Morena w Gdańsku. W Trójmieście zlokalizowany jest także obiekt, będący sztandarowym przykładem procesów rozbudów, modernizacji i re-pozycjonowania zachodzących obecnie na polskim rynku – Centrum Riviera w Gdyni, oddana do użytku po rozbudowie w IV kwartale 2013 r. – stwierdza Katarzyna Michnikowska, Starszy Analityk w Dziale Doradztwa i Badań Rynku w Colliers International.


W Trójmieście działa 1 930 sklepów. Największa grupa najemców to sklepy z sektora mody (26%). Znaczną grupę stanowią również usługi (12%), restauracje i kawiarnie (8%), buty i art. skórzane (8%). Współczynnik pustostanów w Trójmieście jest stabilny i wynosi 3,4%.Zasoby handlowe Trójmiasta są zróżnicowane pod względem wielkości, obiekty bardzo duże stanowią jedynie 22% całości powierzchni. Centra powyżej 100 lokali to 34% łącznej powierzchni w aglomeracji (6 obiektów). Największy powierzchniowo pozostaje Park Handlowy Matarnia (ponad 81 000 mkw. GLA), a pod względem ilości lokali dominuje Centrum Riviera (250 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych).


Więcej informacji w raporcie Colliers International: Centra handlowe w Trójmieście - I połowa 2014


Źródło: Colliers International

12.08.2014


Tagi: nieruchomości komercyjne, warszawski rynek biurowy, raport


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...