ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Główne ulice handlowe na świecie 2014

Z opublikowanego dziś na targach MAPIC we francuskim Cannes flagowego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield Main Streets Across the World (Główne ulice handlowe na świecie) wynika, że Górna Piąta Aleja w Nowym Jorku została najdroższą lokalizacją handlową świata wyprzedzając pod tym względem dzielnicę Causeway Bay w Hongkongu.W okresie ostatnich 12 miesięcy do września 2014 r. czynsze za najlepsze powierzchnie handlowe w skali globalnej wzrosły średnio o 2,4%, co świadczy o utrzymującym się trendzie wzrostowym. Czynsze rosną jednak wolniej niż rok wcześniej. Na niektórych rynkach zaznaczył się wpływ zmiennej i dość niskiej dynamiki aktywności gospodarczej, a na innych – zmiany strukturalne. Jednak pomimo wolniejszego tempa wzrostu, czynsze wzrosły lub utrzymały się na stabilnym poziomie w ciągu roku w 277 spośród 330 lokalizacji uwzględnionych w badaniu.


W tegorocznym rankingu najdroższych ulic handlowych świata odnotowano duże zmiany. Czynsze przy Górnej Piątej Alei w Nowym Jorku wzrosły do rekordowego poziomu 3500 USD za st. kw. rocznie (29 822 EUR za mkw. rocznie), dzięki czemu lokalizacja ta przesunęła się na pierwsze miejsce zestawienia. Natomiast czynsze w dzielnicy Causeway Bay w Hongkongu spadły o 6,8%.


John Strachan, dyrektor działu powierzchni handlowych na świecie w firmie Cushman & Wakefield, powiedział: - Nowy Jork ponownie i pierwszy raz od 2011 r. został najdroższą lokalizacją handlową świata, a czynsze przy Górnej Piątej Alei wzrosły do najwyższego poziomu w historii. Czynsze w miastach z dużymi węzłami komunikacyjnymi nadal rosną, ponieważ znane marki rywalizują w nich o najbardziej prestiżowe adresy.Na trzecim miejscu rankingu uplasowały się ponownie Pola Elizejskie w Paryżu i to pomimo braku wzrostu czynszów, które w ubiegłym roku wzrosły aż o 40%. Natomiast na czwartej pozycji znalazła się ulica New Bond Street w Londynie ze wzrostem czynszów o 4,2%. Pierwszą piątkę zamyka Pitt Street Mall w Sydney, która awansowała o trzy miejsca za sprawą wzrostu stawek czynszowych o 25%, wynikającego z wynajęcia w ostatnich sześciu miesiącach dużych lokali przez kilka międzynarodowych sieci handlowych. Największy wzrost czynszów w najlepszych lokalizacjach handlowych odnotowano ponownie w Ameryce Północnej i Południowej, gdzie wzrosły o 5,8%, czyli o tyle samo, co w latach 2012/2013. Główny udział miały w tym Stany Zjednoczone i Meksyk, natomiast czynnikiem hamującym wzrost w regionie była Brazylia.


Mniejszy wzrost (3,6%) odnotowano w regionie Azji i Pacyfiku, gdzie na dotychczas szybko rozwijający się rynek Hongkongu negatywnie wpłynął spadek wydatków konsumpcyjnych i wolniejszy rozwój turystyki.


Sytuacja na rynku najmu w regionie EMEA poprawiła się, o czym świadczy stabilizacja na rynkach, na których wcześniej obserwowano duże spadki czynszów. Jednak na słaby wzrost w skali całego regionu (1,3%) wpłynęły znaczne spadki na Bliskim Wschodzie. W Europie wzrost czynszów za najlepsze powierzchnie (2,3%) był zbliżony do odnotowanego w latach 2012/2013.


Raport, który powszechnie uważa się za barometr rynku nieruchomości handlowych na świecie, prezentuje ranking 330 najdroższych lokalizacji handlowych w 65 krajach.


Firma Cushman & Wakefield na bieżąco monitoruje i analizuje rozwój sektora handlu detalicznego oraz trendy na całym świecie, aby jej klienci mogli najlepiej wykorzystać zmiany zachodzące w tej branży.


Zobacz raport: Main Streets Across the World 2014


Źródło: Cushman & Wakefield

19.11.2014


Tagi: ulice handlowe, sklepy, czynsze, raport


IntraLog Poland 2020

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

IntraLog Poland 2020