ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

PLGBC Green Building Night

W dniu 18 stycznia 2011 w Warszawie odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie z serii PLGBC Green Building Night. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC) miało zaszczyt gościć Panią Dominikę Czerwińską z World Green Building Council (WGBC).Członkowie PLGBC wraz z grupą osób zainteresowanych tematyką budownictwa zrównoważonego na świecie, spotkali się w hotelu Marriott Courtyard. Kluczem programu był ciekawy wykład Pani Dominiki Czerwińskiej, Coordinator of Council Development w World Green Building Council zatytułowany: „World GBC: Growing Global Scale Green Building Awareness”.


Dominika Czerwinska opisała historię oraz cele działań WorldGBC, jak również strategie na zbliżające się lata. Wspomniała również o tym, jak istotna jest rola budownictwa w redukcji gazów cieplarnianych. Zagadnienie to zostało poruszone przez WorldGBC podczas konferencji COP 16 w Meksyku. Z tej okazji również powstał film, który można obejrzeć na stronie www.plgbc.org


WorldGBC skupia obecnie 82 kraje na 4 poziomach członkostwa: Associated Group, Prospective GBC, Emerging GBC oraz Established GBC. Do tych ostatnich w Europie zaliczają się: Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Rumunia, Holandia oraz Hiszpania. Obecnie w strukturach WGBC działa 5 tzw. „Regional Networks”, skupiających kraje zainteresowane promowaniem budownictwa zrównoważonego w danym regionie. European Network liczy 29 organizacji GBC, Ameryki – 20, Afryka -6, Azja/Pacyfik – 16 a MENA – 11. Celem jest zacieśnienie współpracy w tej dziedzinie na arenie międzynarodowej oraz skupienie się na regionalnych i lokalnych priorytetach.


Korzystając z obecności światowego autorytetu w tej dziedzinie, po zakończeniu prezentacji goście prowadzili żywą dyskusję.


Partnerami spotkania były 2 Firmy Założycielskie PLGBC – VvS | Architects & Consultants oraz Ekologiczne Drogi. Patronami medialnymi spotkania były: Polish Market, Eco Manager, QBUsiness.pl, CR Navigator, ReNews.pl - Real Estate News, budnet.pl, w-a.pl, ekobudowanie.pl, oraz Mój Ogrodnik.


PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.


Źródło: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polisg Green Building Council (PLGBC)

27.01.2011


Tagi: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Polish Green Building Council, PLGBC, Green Building Night, Warszawa


Udostępnij

SPOTKANIA BIZNESOWE

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI - APLIKACJA

giełda

PlanRadar wchodzi na polski rynek. Aplikacja pozwala na zdalne, a jednocześnie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...