ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Centra handlowe w miastach regionalnych - Toruń

Toruń posiada 4 centra handlowe o łącznej powierzchni wynoszącej blisko 138 tys. mkw. Nasycenie powierzchnią handlową to około 680 mkw. na 1 tys. mieszkańców. Współczynnik pustostanów pod koniec 2015 r. wyniósł 5,2 % – wynika z publikacji firmy doradczej Colliers International „Centra handlowe w miastach regionalnych - Toruń.”


Centra handlowe w miastach regionalnych - Toruń


Najważniejszym wydarzeniem na rynku handlowym w Toruniu w 2015 roku była rozbudowa (o ponad 15 000 mkw.) i modernizacja centrum handlowego Atrium Copernicus. W obiekcie debiutowało kilkanaście nowych sieci handlowych, nieobecnych dotąd na toruńskim rynku, takich, jak: sklep sportowy Decathlon, sklepy odzieżowe New Balance i Cubus oraz sklep z wyposażeniem wnętrz a Tab. Dodatkowo kilka sieci powiększyło swoje salony, w tym marki z grupy LPP oraz H&M. Otwarto też salę zabaw Jupi Park, a obecnie modernizowana jest strefa gastronomiczna.


— W najbliższym czasie w mieście nie powstanie żadne nowe centrum handlowe, ale intensywne prace przygotowawcze prowadzone są w ramach projektu Toruń Outlet. Z kolei drugi z toruńskich projektów - Solaris - został zawieszony. Aktualnie rozważana jest zmiana jego funkcji z handlowej na biurową — komentuje Katarzyna Michnikowska, Starszy Analityk w Dziale Doradztwa i Badań Rynku Colliers International.


Rynek handlowy Torunia zdominowany jest przez tradycyjne centra handlowe. Projekty parków handlowych i centrów wyprzedażowych są dopiero rozważane przez deweloperów.


W centrach handlowych w Toruniu działa łącznie ok. 400 sklepów. Największą grupę stanowią najemcy z sektora moda (30%), usługi (13%) oraz obuwie, odzież i art. skórzane (10%).


Wśród anonsowanych w ubiegłym roku transakcji najmu można wymienić m.in.: Cubus (600 mkw.), KappAhl (850 mkw.), Rossmann (683 mkw.) i Adidas (275 mkw.) w Atrium Copernicus oraz Pepco (400 mkw.) w CH Bielawy.


Czynsze za powierzchnie w centrach handlowych w Toruniu utrzymują się na średnim poziomie oraz znajdują się w lekkim trendzie spadkowym. Najwyższe osiągalne czynsze za lokal 100-150 mkw. GLA na potrzeby mody to poziom 31–33 euro miesięcznie.


Więcej informacji w raporcie: Centra handlowe w miastach regionalnych - Toruń


Źródło: Colliers International

02.03.2016


Tagi: centra handlowe, Toruń


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

IntraLog Poland 2020