ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Kupiec S.A. kupił biurowiec w Tarnowie

wykres


Kupiec S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, działająca w branży transportu i spedycji, sfinalizowała transakcję zakupu biurowca zlokalizowanego w Tarnowie za kwotę 5,38 mln zł. Powierzchnie biurowe w nabytej nieruchomości będą oferowane do wynajęcia na wolnym rynku oraz wykorzystywane na własne potrzeby Emitenta.


W dniu 14.10.2016 r. Spółka zawarła w formie Aktu Notarialnego umowę zakupu prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Tarnowie, składającej się z działek o łącznej powierzchni wynoszącej 0,1817 ha wraz z prawem własności czterokondygnacyjnego biurowca, którego łączna powierzchnia użytkowa sięga 2.913,50 m2. Całkowita wartość transakcji wyniosła 5.378 tys. zł, z czego 4.300 tys. zł stanowi przyznany Emitentowi kredyt inwestycyjny. Kupiec S.A. zamierza wykorzystywać cześć powierzchni biurowej na własne potrzeby. Natomiast pozostałe biura będą oferowane do wynajęcia na wolnym rynku. W lipcu br. Spółka podpisała warunkową umowę najmu wydzielonej części pomieszczeń o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 1.900 m2, która w wyniku adaptacji zostanie zmniejszona do ok. 550 m2 w terminie do 24 miesięcy. Nabyty przez Emitenta biurowiec jest zlokalizowany w bardzo rozpoznawalnym miejscu w Tarnowie oraz posiada dobre skomunikowanie z autostradą A4.


- Spółka od lat wynajmowała powierzchnię biurową dla swojej działalności, wydając na to dziesiątki tysięcy złotych rocznie. W związku z nadarzającą się okazją zakupową stwierdziłem, że trzeba z tym skończyć. Pozyskanie własnego biurowca zamieni ponoszone bezpowrotnie koszty czynszów na budowanie wartości dodanej w Spółce. Tym bardziej, że kupowana nieruchomość od samego początku będzie wynajmowana przez trzy duże podmioty: bank, BVT S.A. i Kupiec S.A., co łącznie da 93,5% obłożenia powierzchni użytkowej. Kupiec oczywiście sam sobie nie będzie wynajmował lokalu, ale w obliczeniach rentowności całej inwestycji ujęto kwotę czynszu, jaką musiałby ponieść jak w latach poprzednich, płacąc innemu właścicielowi powierzchni biurowej. Natomiast po ok. 24 miesiącach bank w wyniku adaptacji zmniejszy wynajmowaną powierzchnię, jednocześnie znacznie zwiększając stawkę czynszu za 1 m2, co spowoduje zmniejszenie powierzchni wynajmowanej przez wyżej wymienione podmioty do 42% powierzchni użytkowej. Jednak dla Akcjonariuszy najważniejszy powinien być fakt, że już przy wspomnianym 42% obłożeniu powierzchni najemcami, cash flow całego projektu zamyka się ze sporą nadwyżką, generując jednocześnie dodatni wynik finansowy. Jestem zwolennikiem spokojnych inwestycji, a ta spełnia te kryteria. Mamy solidne podstawy w oparciu o tych trzech najemców, a każdy dodatkowo wynajęty m2 powoduje tylko wzrost zysków - ocenia Leszek Wróblewski, Prezes Zarządu Spółki Kupiec S.A.


Źródło: Kupiec S.A.

17.10.2016


Tagi: biurowiec, Tarnów, transakcja


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...