ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
spotkania biznesowe
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

Portova - nowa inwestycja w Śródmieściu Gdyni

wykres


Zaczęło się od Sea Towers. Jedenaście lat temu na zaniedbanych, poprzemysłowych terenach ruszyła budowa jednego z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce, który szybko stał się nową wizytówką Gdyni i rozpoczął proces zmian jej Śródmieścia. W tym roku, trójmiejski deweloper Invest Komfort przystępuje do realizacji kolejnej inwestycji w sercu miasta. Portova będzie symbolem cech, z których znana jest Gdynia: współczesna - podziwiana za rozmach i nowoczesność oraz dawna - będąca prekursorem polskiej urbanistyki na Wybrzeżu Bałtyku.


Zaprojektowane przez wiedeńską pracownię architektoniczną Andrzeja Kapuścika, wieże Sea Towers od lat cieszą się sławą w całej Polsce. Prawie każdego dnia na portalach społecznościowych pojawiają się kolejne zdjęcia inwestycji, która na zawsze zmieniła wizerunek gdyńskiego wybrzeża i stała się symbolem dynamicznego rozwoju miasta. Znaczenie Sea Towers docenił także Narodowy Bank Polski, który z okazji 85 urodzin Gdyni wyemitował monety z wizerunkiem portu i słynnych wież. Invest Komfort - deweloper odpowiedzialny za realizację tej przełomowej na polskim rynku inwestycji, w maju tego roku podejmie kolejny krok w stronę rozbudowy i rewitalizacji gdyńskiego Śródmieścia, tym razem za sprawą nowego osiedla, o nazwie Portova.


Inwestycja powstanie u zbiegu ulic Węglowej, Wendy i Portowej, co oznacza, że przyszli mieszkańcy mają zagwarantowany swobodny dostęp do wszystkich udogodnień miasta. Będzie to idealne miejsce dla osób aktywnych, miłośników życia miejskiego, którzy lubią być w centrum wydarzeń. Osiedle będzie położone od kilkudziesięciu do kilkuset metrów od pobliskich kawiarni i restauracji, szkół, sklepów, instytucji kultury, szpitala oraz przychodni lekarskich. Nieopodal znajdują się też zabytkowe Miejskie Hale Targowe, umożliwiające kupno lokalnych, świeżych produktów spożywczych i stanowiące prawdziwy raj dla zwolenników zdrowej, regionalnej kuchni. Mieszkańcy, którzy preferują jedzenie na mieście z pewnością docenią szeroki wybór dań znanych restauracji, barów i kawiarni – od włoskiej pizzy w Czerwonym Piecu po owoce morza w restauracji Bliżej lub szarlotkę w Lavenda Cafe.


W sąsiedztwie Portovej funkcjonują także dwa legendarne kluby - Ucho i Blues Club, w których można posłuchać muzyki na żywo. Z kolei entuzjaści sportu i zabawy na pewno docenią bliskość parku trampolin - Jump City oraz FitnessClub S4 – popularnego klubu fitness. Niedaleko inwestycji znajdują się poza tym takie atrakcje jak Centrum Filmowe Gdynia, słynny Teatr Muzyczny oraz Multikino i C.H. Batory.


Oczywiście, mieszkanie w sercu Gdyni wiąże się nie tylko z szerokim dostępem do miejskich instytucji, rozrywek i udogodnień, ale także z możliwością obcowania z kojącą, nadmorską naturą. Spacer z Portovej na plażę zajmie około 15 minut, w trakcie warto zatrzymać się na kawę w jednej z urokliwych kawiarni położnych przy Bulwarze Nadmorskim.


Architektura Portovej to ukłon w stronę nowoczesnego i szykownego charakteru Śródmieścia. Nieprzypadkowe są jej nawiązania do tradycji modernistycznych Gdyni, co zaznacza projektant osiedla – arch. Jacek Droszcz ze Studia Kwadrat. Charakterystyczne dla modernizmu jasne, proste i geometryczne formy elewacyjne, zostały tu przełożone na współczesny język architektoniczny.


- Prace projektowe poprzedziliśmy wnikliwą analizą urbanistyczną i fizjograficzną całego obszaru inwestycji. Pozwoliło nam to podjąć właściwe decyzje projektowe, nadając całemu kwartałowi zabudowy bardzo charakterystyczną formę przestrzenną, jednocześnie dobrze wpisaną w charakter miejskiej zabudowy – tłumaczy architekt. Wyjątkowa lokalizacja Portovej, łącząca historyczne centrum Gdyni z poszerzającym się, nowoczesnym Śródmieściem była bardzo ważną inspiracją dla twórców osiedla - Nowym elementem, zaznaczającym się wyraźnie w tej przestrzeni jest zaprojektowana dominanta widoczna nawet z dalekiej perspektywy ulicy Świętojańskiej. Jest to działanie świadome, miastotwórcze, ułatwiające orientację w strukturze miasta. – dodaje arch. Jacek Droszcz.


Wspomniana dominanta osiągnie wysokość 17 pięter. Z okien mieszkań na wyższych kondygnacjach rozpościerać się będą zapierające dech w piersiach widoki na morze i gdyńskie wybrzeże. Łącznie powstanie ok. 271 mieszkań oraz zlokalizowane na parterze lokale usługowe.


Przodująca w statystykach zadowolenia mieszkańców i dobrobycie na mapie Polski, Gdynia zawsze była swego rodzaju „oknem na świat” dla reszty kraju. Przypływający do Zatoki Gdańskiej w XX wieku marynarze przywozili ze sobą nowości i informacje o trendach z całego świata, które były w tamtych latach ważną inspiracją dla mieszkańców i projektantów Gdyni. Tak przez lata rozwijało się jedno z najmłodszych i najnowocześniejszych miast w Polsce. Nawiązująca do modernistycznych korzeni Portova będzie kolejnym powiewem świeżości i elegancji w gdyńskim Śródmieściu oraz kontynuacją idei miasta z morza i marzeń.


Źródło: Invest Komfort

16.05.2017


Tagi: budynek mieszkalny, Portova, Gdynia