ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
spotkania biznesowe
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

Vastint buduje osiedle Riverview w Gdańsku

wykres


Vastint Poland dokonało wmurowania kamienia węgielnego pod osiedle Riverview w Gdańsku. Jest to pierwszy z szeregu planowanych projektów mieszkaniowych dewelopera na polskim rynku nieruchomości. Uroczystość odbyła się na terenie inwestycji, w ramach której wybudowanych zostanie siedem budynków mieszkalnych. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się wraz z zakończeniem budowy osiedla, tj. latem 2019 roku.


Inwestycja powstaje na działce u styku ulic Na Stępce i Angielska Grobla w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Wyspy Spichrzów, z ekspozycją na wyspę Ołowiankę i Polską Filharmonię Bałtycką.


Riverview tworzy siedem budynków, nawiązujących swoją architekturą do zabytkowej zabudowy miasta. Całkowita powierzchnia użytkowa projektu wyniesie ponad 14 600 m2. W ofercie znajdzie się 282 lokali w wielu różnych konfiguracjach: od kawalerek po penthouse’y, od mieszkań jednopoziomowych po piętrowe. Największe z nich, z widokiem na Motławę, dysponować będą powierzchnią o ponad 135 m2. Większość zaopatrzona będzie w taras lub balkon, a niektóre będą dysponować prywatnym ogródkiem. Wszystkie z nich charakteryzują się przemyślanym i funkcjonalnym układem pomieszczeń.


Projekt wyróżnia wysoki standard budowlany, w szczególności zastosowanie wysokiej jakości, trwałych materiałów wykończeniowych, m.in. cegły i dachówek ceramicznych. Zadbano również o akustykę mieszkań wykorzystując materiały przewyższające obowiązujące na rynku normy.


Kolejnym atutem inwestycji jest starannie przemyślana architektura krajobrazu. Wewnętrzny dziedziniec osiedla zajmie ogród. Roślinność została wkomponowana w strefy funkcjonalne stanowiące przestrzeń do rekreacji i spotkań mieszkańców. Powstanie tu plac zabaw, zewnętrzna siłownia oraz miejsce na grill.


Osiedle, zaprojektowane z wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań, jest pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która będzie się ubiegać o certyfikację LEED. W podpisanym podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego akcie erekcyjnym, stosownie do tego, czytamy: „W myśl idei przyświecającej deweloperowi, Riverview będzie osiedlem przyjaznym dla mieszkańców, wyróżniającym się wysokim standardem wykończenia oraz innowacyjnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi i proekologicznymi".


W dzisiejszej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta, inwestora oraz generalnego wykonawcy. Goście honorowi podkreślali doskonałe wkomponowanie osiedla w historyczną tkankę miasta oraz znaczenie inwestycji w procesie ożywienia i rewitalizacji dzielnicy.


Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland, powiedział: - Dziś wmurowaliśmy kamień węgielny pod pierwszy projekt mieszkaniowy Vastint w Polsce. Wiążę szczególne nadzieje z tą inwestycją. Dla naszej organizacji jest to śmiały krok w przyszłość. Riverview będzie wzorem dla wszystkich innych projektów mieszkaniowych, które planujemy zrealizować w następnych latach. Jesteśmy dumni, że nasza podróż na rynku inwestycji mieszkaniowych zaczyna się właśnie tutaj, w Gdańsku.


Magnus d'Oldenburg, Commercial Manager Residential Commercial Manager, poinformował: - Jestem przekonany, że projekt zostanie dobrze przyjęty przez potencjalnych klientów. Niektórzy z nich już wyrażają swoje zainteresowanie zakupem mieszkań. Chciałbym zaznaczyć, że sprzedaż mieszkań planujemy rozpocząć dopiero w połowie 2019 roku, po zakończeniu procesu realizacji inwestycji. Chcemy zaproponować gotowy produkt, a nie wirtualne mieszkania na wczesnym etapie realizacji. Takie podejście zapewni to, że nasi klienci, wybierając ofertę Vastint, będą przekonani, iż podjęli właściwą decyzję. Umożliwi to także uproszczenie procesu sprzedaży.


Budowa osiedla rozpoczęła się w czerwcu 2017 roku i potrwa 24 miesiące. Generalnym wykonawcą projektu została firma CFE Polska, należącą do belgijskiej Grupy CFE. Projekt architektoniczny powstał w pracowni APA Wojciechowski. Inwestorem i deweloperem Riverview jest Vastint Poland. Spółka, która należy do międzynarodowej Grupy Vastint, działa na polskim rynku od 25 lat. Dotychczasowe portfolio nieruchomości firmy obejmuje biurowce, parki biznesowe Business Garden i obiekty hotelowe, m.in. Courtyard by Marriott w Gdyni oraz Marriott Resort & Spa w Sopocie (wcześniej Mera Hotel & Spa). Deweloper jest także odpowiedzialny za realizację wielofunkcyjnego kompleksu Gdynia Waterfront przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni.


Źródło: Vastint Poland

28.09.2017


Tagi: osiedle Riverview, Gdasńsk