ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
spotkania biznesowe
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

Iwona Sroka

foto

Z dniem 1 stycznia 2018 roku do składu zarządu Murapol S.A. dołączy dr Iwona Sroka, która obejmie stanowisko członka zarządu spółki. Pani dr Iwona Sroka będzie odpowiedzialna za obszar komunikacji strategicznej i relacji inwestorskich Murapol S.A. oraz proces przygotowania spółki do wejścia na warszawski parkiet.


Dr Iwona Sroka posiada wysokie kwalifikacje i ogromne doświadczenie na rynku kapitałowym – w ostatnich latach (2009 – 2017), jako prezes GK KDPW odpowiedzialna była za realizację najważniejszych projektów rozwojowych spółki, dostosowując w tym obszarze polski rynek finansowym do konkurencji i standardów międzynarodowych, w tym do wymogów wynikających z regulacji Unii Europejskiej, co było efektem konsekwentnie realizowanej od 2009 roku strategii, zaprojektowanej przez Zarząd pod jej nadzorem. Iwonę Sroka jako prezes GK KDPW wprowadziła szereg zmian systemowych w spółce, w wyniku których mamy w Polsce unikatową i najbardziej rozwiniętą infrastrukturę post-transakcyjną w całym regionie Europy Środkowo – Wschodniej, a GK KDPW świadczy już swoje usługi poza Polską, dla klientów w krajach UE. Dr Iwona Sroka jest Inicjatorką i pomysłodawczynią Kongresu Rynku Kapitałowego – dorocznego spotkania teoretyków i praktyków rynku kapitałowego oraz uznanym ekspertem na rynku finansowym.


Iwona Sroka jest uhonorowana licznymi wyróżnieniami z czego najważniejsze to: „Filar Rynku Kapitałowego” (Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych), statuetka „Byki i Niedźwiedzie” za szczególny wkład w rozwój polskiego rynku kapitałowego (Gazeta Giełdy Parkiet), „TOP20 Menedżerowie na czas kryzysu” (WPROST), „50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce” (Home & Market), „Najważniejsi Menedżerowie w Finansach” (Gazeta Finansowa) i wiele innych. W 2017 roku Pani Iwona Sroka znalazła się na liście 1000. najbardziej wpływowych ludzi w światowej infrastrukturze rynków finansowych wg. wydawnictwa Patricka L. Young "The World's Most Influential People In Market Structure".Źródło: Murapol S.A.

28.11.2017


Tagi: Iwona Sroka, członek zarządu