ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Rocznica otwarcia showroomu Kinnarps w ICE Kraków

wykres


Właśnie mija rok od otwarcia nowego showroomu Kinnarps w Centrum Kongresowym ICE Kraków, które odbyło się 18 stycznia 2017 roku w obecności ówczesnej Ambasador Królestwa Szwecji Pani Ingi Eriksson Fogh, przedstawicieli władz miasta oraz licznie zgromadzonych klientów współpracowników i przyjaciół firmy.


Z tej okazji zapytaliśmy Marka Gorczycę, Dyrektora Sprzedaży Regionu Południowego - jak z tej perspektywy ocenia nową lokalizację biura i ekspozycji?


Oczywiście przeprowadzając się do ICE liczyliśmy na przychylne przyjęcie w nowym miejscu przez społeczność Krakowa, a także spodziewaliśmy się dużego zainteresowania zarówno klientów, jak i architektów naszą przestrzenią coworkingową i nową koncepcją ekspozycyjną, ale rzeczywistość przerosła najśmielsze oczekiwania.


Niestandardowa lokalizacja nowego showroomu podkreśla nowatorskie podejście Kinnarps do promowania idei nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni pracy oraz pozycję lidera, wyznaczającego kierunki w branży. Zamiast jednej, typowej powierzchni biurowo-ekspozycyjnej, Kinnarps prezentuje się w budynku ICE Kraków w trzech miejscach o łącznej powierzchni 243 m2, z których każde pełni inną funkcję i przedstawia czytelny koncept aranżacyjny. Czy ten podział się sprawdził?


Wszyscy odwiedzający - nasi klienci, nasi partnerzy biznesowi i firmy z którymi współpracujemy a nawet konkurencja - są pod wrażeniem naszych biur i ich potencjału. Wszyscy nam gratulują pomysłu, który przekłada się na postrzeganie Kinnarps jako innowatora w branży, nie tylko na rynku lokalnym. Zarówno nasi goście, jak i goście Centrum ICE chętnie korzystają z naszych przestrzeni i chwalą rozwiązania i nowoczesne podejście Kinnarps do przestrzeni biurowej oraz publicznej.


wykres


Planując ubiegłoroczna przeprowadzkę zakładaliśmy, że lokalizacja w budynku ICE, który jest jednym z najbardziej prestiżowych i charakterystycznych obiektów w Krakowie, gdzie odbywają się częste konferencje różnych branż umożliwi Kinnarps dotarcie do nowych grup klientów. Jak oceniasz nasze założenie z perspektywy roku? Czy faktycznie nasza marka stała się bardziej rozpoznawalna?


Kinnarps jest respektowaną marką o ugruntowanej pozycji, obecną w Krakowie od 20 lat, gdzie zajmuje ważne miejsce na rynku. Obsługujemy wiele lokalnych i międzynarodowych firm, a chcąc zaprezentować klientom najbardziej aktualne trendy w kreowaniu przestrzeni biurowej oraz nowe koncepcje rozwoju środowiska pracy, a także inspirować do zmiany, poszukiwaliśmy lokalizacji położonej bliżej wydarzeń biznesowych. Centrum Kongresowe ICE Kraków jest wymarzonym miejscem do realizacji tego pomysłu.


Najbardziej charakterystycznym miejscem jest Coworking Garden, czyli przestrzeń, z której mogą korzystać goście ICE Kraków. W naszych założeniach przyjazny klimat wnętrz Coworking Garden miał być dla gości centrum konferencyjnego miłym wytchnieniem w trakcie przerw podczas konferencji i podnosić funkcjonalność i atrakcyjność całego obiektu. Czy Twoim zdaniem te założenia zostały zrealizowane?


To jeden z pomysłów o olbrzymiej marketingowej „siły rażenia”. Dzięki obecności w ICE i możliwości udostępniania tej przestrzeni uczestnikom konferencji tu organizowanych staliśmy się partnerami min takich wydarzeń, jak: Expo Fxcuffs – III Międzynarodowy Kongres Inwestycyjny, Kongers Firm Sektora SSC/BPO Aspire, Impact’17, III Europejski Kongres Samorządów, Devoxx Poland, 41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa Unesco, Google Developer Days, EDTNA/ERCA International Conference oraz Narodowy Kongres Nauki. Wszystkie wymienione przeze mnie wydarzenia, którym patronowaliśmy łącznie zgromadziły ponad 25 000 uczestników! To olbrzymi zasięg i skala, a przecież w ciągu roku w ICE odbywa się kilkaset wydarzeń gospodarczych i kulturalnych, więc dotarcie jest jeszcze większe. Z punktu widzenia rozpoznawalności marki przeprowadzka do ICE miał dla nas olbrzymie znaczenie.


wykres


Głównym zadaniem showroomu jest prezentacja klientom i architektom nowych koncepcji oraz trendów biurowych, nie zaś gotowych rozwiązań. Ale krakowski showroom to miejsce pokazujące w praktyce zarówno nowe rozwiązania w sposobie pracy, jak i nowinki technologiczne, dotyczące zarządzania przestrzenią, jego ważnym elementem wchodzącym w skład nowego showroomu Kinanrps jest NextOffice, czyli właściwe biuro zespołu Kinnarps – inspirujący przykład aranżacji biura w koncepcji activity-based working dla dynamicznych firm. Jak funkcjonalnie sprawdza się tak przestrzeń w pracy Twojego zespołu?


Przede wszystkim zespół jest zadowolony i dumny z faktu posiadania showroomu tej klasy, w tak prestiżowym miejscu, niestety są także minusy - w trakcie trwania wydarzeń w ICE jest głośno, co przeszkadza w pracy, wymagającej skupienia. Mimo tych mankamentów uważamy, że to inwestycja trafiona inwestycja pod każdym względem, przede wszystkim wizerunkowym.


Jak podsumowałbyś pierwszy rok funkcjonowania showroomu Kinnarps w ICE Kraków?


Zmieniając siedzibę naszego krakowskiego showroomu w ubiegłym roku, chcieliśmy zaintrygować i zainspirować naszych klientów, umożliwić im wgląd w aktualne trendy. Mieliśmy nadzieję, że nowatorski pomysł spotka się z pozytywnym przyjęciem. Z perspektywy roku jestem przekonany, że to się nam w pełni udało. Mamy nowoczesny showroom w formule Next Offce - activity based working w najbardziej rozpoznawalnej lokalizacji Krakowa, chętnie odwiedzany zarówno przez naszych dotychczasowych klientów, architektów, przedstawicieli rynku nieruchomości , jaki gości i uczestników wydarzeń organizowanych w ICE. Ale jesteśmy jak najdalsi od spoczywania na laurach. Mamy dalsze plany w naszym regionie.


Czy możesz nam je zdradzić?


Jeszcze nie mogę, ale z pewnością niebawem wszystko się wyjaśni. Tymczasem zapraszamy do showroomu Kinnarps w Krakowie w centrum ICE Kraków przy ul. M. Konopnickiej 17.


Dziękujemy za rozmowę i życzymy zespołowi regionu południowego dalszych sukcesów i kolejnych innowacyjnych pomysłów!


Zobacz także:


Seria Space Diamentem Meblarstwa 2018


Kolejni laureaci German Design Award 2018 portfolio Kinnarps


Nagroda German Design Award dla serii krzeseł Collection S


BRAIN EMBASSY 2 – WSPÓŁPRACA TRWA!


Ikona designu Karim Rashid w wyjątkowej współpracy Grupą Kinnarps na targach 100% Design


Kinnarps wprowadza kolekcję nowych tkanin


75 lat innowacyjnej działalności Kinnarps


COLLECTION S – seria foteli marki Martin Stoll, należącej do Grupy Kinnarps – nagrodzona Red Dot Design 2017


Serie Fields i Space marki Kinnarps zdobywcami nagrody iF Design Award 2017


Kinnarps nagrodzony za najlepsze stoisko na Targach Mebli i Oświetlenia w Sztokholmie


NEXT OFFICE Praca oparta na aktywności


Co-creating otwarty dla The Brain Embassy


Źródło: Kinnarps Polska

20.01.2018


Tagi: meble biurowe showroom, ICE Kraków


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...