ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Brain Embassy na Mokotowie – nowa lokalizacja!

wykres


Biznesowy Mokotów nie może narzekać na małą liczbę nowoczesnych biurowców, ale w tym największym zagłębiu biurowym w Polsce na próżno było szukać kreatywnej przestrzeni wspierającej twórcze myślenie i efektywną pracę. Sytuacja zmieniła się we wrześniu 2017 roku wraz z otwarciem Brain Embassy w budynku Adgar Plaza One.


Decyzja inwestora o kolejnej lokalizacji Brain Embassy, była nie tylko odpowiedzią na zapotrzebowanie na tego typu miejsce w tej dzielnicy biurowej, ale również naturalną konsekwencją sukcesu, jaki odniosła ta kreatywna przestrzeń w budynku Adgar Park West na warszawskiej Ochocie. Firma Adgar i tym razem postawiła na sprawdzonych partnerów - koncepcję architektoniczną i projekt nowej lokalizacji Brain Embassy przygotowały biura projektowe mode:lina i Archicon, natomiast za wyposażenie wnętrz odpowiedzialna była firma Kinnarps. - Od dawna byliśmy przekonani, że Biznesowy Mokotów będący siedzibą wielu korporacji, to znakomita lokalizacja dla kolejnej innowacyjnej przestrzeni Brain Embassy. Cieszymy się, że zostało to w pełni potwierdzone przez osoby tam pracujące. Z badania przeprowadzonego w październiku br. przez Kantar TNS na zlecenie Adgar, wynika że aż 91% osób chciałoby pracować w budynku, którego częścią jest przestrzeń taka jak Brain Embassy – powiedziała Monika Kaczmarczyk, Dyrektor Zarządzająca Adgar Conference Group i Brain Embassy.


- Z radością obserwujemy, jak sprawdzają się nasze przewidywania, że projekt Brain Embassy zapoczątkuje nową erę w myśleniu o środowisku biurowym i jesteśmy dumni, że po raz kolejny Kinnarps uczestniczy w powstaniu kreatywnego ekosystemu, zaprojektowanego by przyciągać ludzi otwartych na nowe, inspirujące doświadczenia – powiedziała Beata Osiecka, CEO Kinnarps Polska, Head of CEE Region.


wykres


NAJBARDZIEJ UTYTUŁOWANE W POLSCE MIEJSCE DO TWÓRCZEJ PRACY

Druga przestrzeń co-creatingowa w Polsce, podobnie jak Brain Embassy zlokalizowana w kompleksie Adgar Park West, została zaprojektowana w oparciu o najnowsze trendy w tworzeniu przestrzeni, które wspierają naturalne powstawanie społeczności, twórczą współpracę między jej członkami oraz rozwój innowacyjnych pomysłów. - Jesteśmy bardzo dumni z tego, że przestrzeń Brain Embassy została doceniona nie tylko przez członków naszej społeczności, ale także przez profesjonalistów. W 2017 roku otrzymaliśmy aż 4 prestiżowe nagrody: Brain Embassy zostało uhonorowane tytułem najlepszego biura coworkingowego w konkursie Office Superstar, tytułem „Innovation of the Year” w konkursie CIJ Awards, Najlepiej Zaaranżowanego Miejsca Pracy w konkursie Eurobuild Awards oraz Najlepszego Biura All-inclusive 2017 roku w kategorii „Z klimatem” w konkursie organizowanym przez Biuro Na Miarę. Ten sukces jest także zasługą naszych partnerów: studia mode:lina™ odpowiedzialnego za projekt oraz firmy Kinnarps, będącej z nami od samego początku, która zadbała o kompleksowe rozwiązania w zakresie wyposażenia wnętrz Brain Embassy na najwyższym światowym poziomie – dodaje Monika Kaczmarczyk.


ODWAŻNE ROZWIĄZANIA

- W aranżacji Brain Embassy przy ul. Postępu w Warszawie znalazły się oczywiście ulubione przez członków społeczności meble, które zdały egzamin w lokalizacji na Ochocie, takie jak Boullee w kształcie piłki do pilatesu, hokery z wysokim oparciem Flex, charakterystyczne stołki Cap i siedziska Frame, stanowiące wyrazistą przestrzenną formę oraz stoły z elektryczną regulacją wysokości z serii Oberon, czy bardzo praktyczne, sztaplowane i mobilne krzesła 522 wykorzystywane w przestrzeni eventowej. Cieszę się, że dzięki dużej różnorodności stylistycznej miejsc spotkań w Brain Embassy na Mokotowie mogliśmy zaproponować wiele nowych elementów, współgrających z koncepcją aranżacyjną. Klient za każdym razem oczekuje od nas rozwiązań łączących kreatywność z pragmatyzmem, co stanowi dla nas bardzo ciekawe zadanie, które pozwala nam na zaprezentowanie spektrum naszych możliwości - mówi Monika Miksa, Key Account Manager, zarządzająca projektem po stronie Kinnarps Polska.


wykres


2 PIĘTRA NIEOGRANICZONYCH MOŻLIWOŚCI

Brain Embassy w budynku Adgar Plaza One na Biznesowym Mokotowie zajmuje 2 piętra o łącznej powierzchni 2,4 tys. mkw., przeznaczonej dla 380 osób. Znajdują się tu m.in.: przestronny open space, przestrzeń eventowa na 180 osób, w pełni wyposażone biura zamknięte, sale konferencyjne, strefy relaksu, a także 4 tarasy z wyjątkowym widokiem. Nowo otwarte wnętrze spod znaku Brain Embassy architekci z biura mode:lina™ wypełnili wieloma niespodziankami, których odkrywanie ma za zadanie pobudzać wyobraźnię w trakcie pracy. Każda z sal konferencyjnych opowiada o wielkich umysłach: matematykach (duże liczydło), artystach (grafiki rozchlapanej farby na posadzkach), chemikach (pierwiastki chemiczne), architektach (klocki), naukowcach (biblioteka), fotografach (studio fotograficzne), filmowcach (studio filmowe), projektantach mody (wykroje krawieckie). Uzupełnieniem oferty mniejszych sal jest duży wielofunkcyjny multiroom pełen synaps.


FAKTY:

NAZWA: Brain Embassy

PROJEKTANT: Studio mode:lina oraz pracownia Archicon

INWESTOR: Adgar Poland

METRAŻ: 2400 m2 na 2 piętrach

ROK REALIZACJI: 2017


PRODUKTY/ROZWIĄZANIA:

  • stanowiska pracy – biurka Nano, Oberon
  • fotele obrotowe – Essencia, Salida
  • stoły i stoliki – Oberon, Nest, Couture, Monolite, Matsumoto, Hall
  • siedziska – siedziska sztaplowane Cap, piłki Boulle, hockery Flex, Nest, Plockepin, fotele Emily, Nest, Hotspot, Frame, Edith, krzesła 522, Deli, Polett, Frankie, Nest
  • sofy – Olivia
  • akcesoria – donice Shima i Drum, panele ścienne Moon

Zobacz także:


Krzesło LEIA zdobywcą nagrody iF DESIGN AWARD 2018


Prawdziwy sens projektowania zrównoważonego


Rocznica otwarcia showroomu Kinnarps w ICE Kraków


Seria Space Diamentem Meblarstwa 2018


Kolejni laureaci German Design Award 2018 portfolio Kinnarps


Nagroda German Design Award dla serii krzeseł Collection S


BRAIN EMBASSY 2 – WSPÓŁPRACA TRWA!


Ikona designu Karim Rashid w wyjątkowej współpracy Grupą Kinnarps na targach 100% Design


Kinnarps wprowadza kolekcję nowych tkanin


75 lat innowacyjnej działalności Kinnarps


COLLECTION S – seria foteli marki Martin Stoll, należącej do Grupy Kinnarps – nagrodzona Red Dot Design 2017


Serie Fields i Space marki Kinnarps zdobywcami nagrody iF Design Award 2017


Kinnarps nagrodzony za najlepsze stoisko na Targach Mebli i Oświetlenia w Sztokholmie


NEXT OFFICE Praca oparta na aktywności


Co-creating otwarty dla The Brain Embassy


Źródło: Kinnarps Polska

27.02.2018


Tagi: Brain Embassy, Mokotów


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...