ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Boom na rynku? Nowe szanse dla wrocławskich biurowców

wykres


W środę, 23 maja zaprosiliśmy gości do wrocławskiego hotelu Mercure, gdzie nasza redakcja zorganizowała drugie w tym roku spotkanie biznesowe poświęcone rynkowi nieruchomości komercyjnych. Tym razem tematem wiodącym był różnorodny rynek wrocławskich biurowców. Na spotkaniu nasi eksperci mówili m.in o rozwoju rynku, potencjale, możliwościach i zagrożeniach. Duża części spotkania poświęcone została omówieniu możliwości i szans dla starszych obiektów, aby skutecznie mogły rywalizować o względy najemców i ich pracowników w ciągle rosnących potrzebach i ich wymaganiach. Zwieńczeniem długiej dyskusji, który wywiązała się w trakcie panelu był wieczorny koktajl, podczas którego nie tylko kontynuowano dyskusję ale także goście odbyli wiele owocnych spotkań kuluarowych. Partnerem głównym wydarzenia była międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Patronem honorowym Loża Dolnośląska BCC.


wykres wykres


Na spotkanie przybyli przedstawiciele deweloperów, firm wynajmujących powierzchnie biurowe, firm technicznych zarządzających inwestycjami, projektowych wyposażenia i aranżacji wnętrz, firm doradczych i wielu innych. Gościliśmy także przedstawicieli firm z Krakowa. Przybyłych gości powitał Leszek Kun, redaktor naczelny portali QBusiness.pl i ReNews.pl.


wykres wykres


W pierwszym wystąpieniu Marcin Siewierski, Associate, Regional Cities / Office Department Cushman & Wakefield przedstawił sytuację na niezwykle dynamicznie rozwijającym się rynku, który cechuje obecnie duży popyt ze strony najemców, co stwarza nie tylko duże możliwości dla nowobudowanych budynków ale także obiektów starszych. Tym bardziej, że perspektywy na kolejny rok są także dobre. Marcin Siewierski jednak zwrócił uwagę na strukturę podpisywanych umów najmu. W 2017 roku nowi inwestorzy wynajęli we Wrocławiu mniej niż 50% całej wynajętej powierzchni. Okazuje się, że więcej biur wynajęto, dzięki przedłużeniom umów, relokacjom oraz powiększeniem dotychczasowo zajmowanej powierzchni biurowej.


wykres wykres


Z kolei Andrzej Kozak, Dyrektor Regionu Polski Południowej Gleeds przedstawił różne możliwości dla starszych budynków. Decyzja czy burzyć i budować nowy biurowiec, czy jednak zmodernizować zależy od wielu czynników, w tym najważniejsza jest lokalizacja i wiek obiektu, Według oceny Andrzeja Kozaka nie ma sensu modernizować budynków wybudowanych przed 1990 rokiem. W trzecim wystąpieniu Sebastian Osuch, Dyrektor Sprzedaży - Miasta Regionalne Nowy Styl Group zaprezentował najnowsze trendy w projektowaniu nowoczesnych przestrzeni biurowych.


wykres wykres


Po wystąpieniach ekspertów przyszedł czas na bardzo oczekiwaną przez gości dyskusję ekspertów-praktyków, która poprowadził Piotr Piprek, Project Manager Cushman & Wakefield. W panelu dyskusyjnym udział wzięli: Ilona Bejma, Property Manager Asset Services EMEA, Cushman & Wakefield, Pawel Roslaniec, Facility Manager, Tieto Poland, Konrad Krusiewicz, CEO The Design Group, Klaudiusz Pomykała, Regionalny Dyrektor Komercjalizacji Cavatina, Sebastian Osuch, Dyrektor Sprzedaży - Miasta Regionalne Nowy Styl Group i Andrzej Kozak, Dyrektor Regionu Polski Południowej Gleeds.


wykres wykres


Dyskusję rozpoczął Pawel Roslaniec, Facility Manager, Tieto Poland, który mówił o tym w jakim biurowcu pracuję się najlepiej, co jest istotne zarówno wewnątrz, jak i w bezpośrednim otoczeniu budynku. Z kolei Sebastian Osuch, Dyrektor Sprzedaży - Miasta Regionalne Nowy Styl Group przedstawił trendy jakie dominują we wnętrzach biurowców, aby budynek stał się przyjazny dla jego użytkowników i był miejscem efektywnej pracy.


wykres wykres


Klaudiusz Pomykała, Regionalny Dyrektor Komercjalizacji Cavatina opowiedział o wpływie lokalizacji obiektu na podjęcie decyzji przez potencjalnego najemcę. Lokalizacja jest jedną najważniejszych przesłanek ale nie tylko... Andrzej Kozak, Dyrektor Regionu Polski Południowej Gleeds mówił o kluczowych decyzjach dla prowadzących projekty biurowe, m.in o tym jakie czynniki są istotne dla wyboru formuły inwestycji? Modernizacja, czy budowa od zera.


wykres wykres


Konrad Krusiewicz, CEO The Design Group powiedział powinien cechować prawdziwie nowoczesny biurowiec. oraz co najbardziej uległo zmianie w projektowaniu wnętrz nowoczesnych biurowców. Ilona Bejma, Property Manager Asset Services EMEA, Cushman & Wakefield przedstawiła ze strony praktyka jakie wyzwania stoją przed zarządcą nowoczesnego biurowca.


wykres wykres


Dyskusja w panelu była niezwykle ciekawa. Goście aktywnie włączyli się do dyskusji z ekspertami panel mocno wydłużył się i trwał ponad godzinę. Szczególnie ważne okazały się zagadnienia związane z różnymi praktycznymi sprawami istotnymi dla najemców biurowców, ich zarządców, projektantów wnętrz i przestrzeni biurowych. Rozmawiano także różnych możliwościach jakie najemcom mogą zapewnić zarówno nowe duże i małe budynki, jak i starsze. Okazuje się, że nawet np. zieleń wewnątrz, przepustowość wind, korytarzy, odległość od kantyny, czy odpowiednia ilość stanowisk dla rowerów może zdecydować o wynajęciu, pozostaniu lub relokacji. Wymagania klientów wobec właścicieli biurowców i ich zarządców ciągle rosną. Coraz większe znaczenie ma też oświetlenie i akustyka. Goście podkreślili, ze była to jedną z najlepszych dyskusji o rynku wrocławskim, gdyż rozmawiali o tym praktycy.


wykres wykres


Po dyskusji, Klaudiusz Pomykała, Regionalny Dyrektor Komercjalizacji Cavatina przedstawił spółkę. i jej inwestycje w kilku miastach. Obecnie Cavatina posiada w budowie ponad 250 tys. m2 biur w kilku miastach w Polsce. We Wrocławiu realizowane są dwa budynki Diamentum Office i Carbon Tower, któe wychodzą na przeciw oczekiwaniom najemców wobec nowoczesnych powierzchni biurowych. W ostatnim wystąpieniu Dorota Jeżewska, Specjalista ds. marketingu SEAT Centrum Wrocław przedstawiła samochody marki SEAT, atrakcyjną ofertę finansowania wybranych modeli oraz zaprosiła gości na otwarcie nowego salonu firmy Motorpol Wrocław, które odbędzie się już 30 czerwca. W nowoczesnym salonie klienci będą mogli wybierać samochody spośród marek Cupra i Seat, Volkswagen. Na koniec odbyło się losowanie nagrody specjalnej, którą był voucher na wybrany model z pełnym bakiem na weekend.


wykres wykres


Po zakończeniu części konferencyjnej rozpoczął się mocno oczekiwany przez gości ekskluzywny koktajl podczas, którego kontynuowano dyskusję, rozmawiano o sprawach biznesowych i nawiązano nowe znajomości.


wykres wykres


W trakcie koktajlu rozstrzygnięto konkurs Mennicy Wrocławskiej. Nagrodą była wartościowa 1 uncjowa srebrna moneta - Tarcza Supermana. Nagrodę wręczył Tomasz Bagiński, Menedżer oddziału przy ulicy Krawieckiej.


wykres wykres


SEAT Centrum Wrocław zaprezentował samochody SEAT Ateka oraz Leon we wersji kombi.


wykres wykres


Deweloper Cavatina zaprezentował efektowne makiety biurowców Diamentum Office i Carbon Tower. Duże zainteresowanie wzbudziło stoisko z wyrobami ze złota i innych metali szlachetnych Mennicy Wrocławskiej z Grupy Goldenmark,

wykres wykres


Spotkanie w gronie profesjonalistów przebiegło w doskonałej i twórczej atmosferze do północy. Spotkaniom wieczornym towarzyszyły degustacje, w tym doskonałej kawy Zinia dystrybuowanej przez firmę Modular Experience oraz znakomitych win włoskich.


Umówiliśmy się na kolejne spotkanie biurowe w przyszłym roku. Jesienią (25.10.2018 r.) odbędzie się mini konferencja poświęcona rynkowi magazynów, centrom dystrybucyjnym i logistyce. W międzyczasie odbędą się inne nasze spotkania biznesowe.


Organizatorem wydarzenia była agencja informacyjna QBusiness Media, wydawca informacyjnych portali biznesowych QBusiness.pl i ReNews.pl. Zdjęcia wykonała Małgorzata Rakowska.


Dziękujemy bardzo wszystkim partnerom, którzy sponsorowali nasze spotkanie, a także menedżerom i załodze hotelu Mercure we Wrocławiu za perfekcyjną organizację naszego spotkania.


Więcej o naszych spotkaniach - zapowiedzi i fotorelacje z naszych spotkaniach biznesowych


Więcej zdjęć lepszej jakości można zobaczyć na Facebooku


Partnerzy i sponsorzy spotkania


wykres


Źródło: QBusiness.pl i ReNews.pl

28.05.2018


Tagi: spotkanie biznesowe, biurowce, konferencja koktajl

SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...