ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Trendy na rynku handlowym 2018

wykres


Na rynku handlowym w Polsce dynamicznie zachodzą zmiany, będące odpowiedzią na zmieniające się zachowania klientów. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym raportem prezentującym trendy na rynku handlowym, przygotowanym przez ekspertów Działu Badań Rynku Knight Frank we współpracy z firmą Inquiry Market Research. Patronat honorowy nad opracowaniem objęła Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH).


Polskie społeczeństwo bardzo szybko się zmienia, co obejmuje także zmiany w zachowaniach zakupowych. Weryfikowane są zarówno sposoby robienia zakupów, jak i miejsca ich robienia. Polacy coraz wyżej cenią jakość życia, tym bardziej doceniają wolny czas i chcą go spędzać w ulubiony sposób. Codzienne zakupy wolą zrobić szybko w osiedlowym supermarkecie lub w niewielkim centrum wygodnych zakupów, nawet kosztem ograniczonego asortymentu.


Z drugiej strony społeczeństwo coraz bardziej świadomie podchodzi do tego, co znajduje się w jego koszyku. Rośnie ilość tzw. zdrowej żywności czy produktów bio. Ci, którzy wybierają duże centrum handlowe oczekują, że oprócz szerokiej oferty handlowej, zapewni im ono rozrywkę i pozytywne emocje, stanie się miejscem, gdzie można atrakcyjnie spędzić czas.


Na te wszystkie zmiany oczekiwań, centra handlowe muszą reagować, aby w dobie rozwijającej się technologii i nieograniczonej dostępności produktów w internecie nie tylko utrzymać klientów, ale również pozyskać nowych. Obiekty w Polsce coraz lepiej radzą sobie z tym wyzwaniem. Ich właściciele nie tylko dostosowują listy najemców, tak aby zauważalną ich część stanowiła rozrywka czy kultura, ale coraz częściej inwestują w zagospodarowanie części wspólnych obiektów i otoczenia. Rośnie udział powierzchni przeznaczanej na gastronomię, dzięki czemu centra handlowe przestają być miejscem robienia wyłącznie zakupów, a stają się przede wszystkim miejscem spotkań. Coraz większą uwagę zwracają również na sektor health & beauty, żywności specjalistycznej czy aktywności fizycznej (kluby fitness, szkoły tańca, itp.).


Powszechny dostęp do internetu i urządzeń mobilnych sprawił, że coraz więcej Polaków robi zakupy również w sklepach online, które są postrzegane jako komplementarne do oferty sklepów stacjonarnych. Coraz więcej marek, próbując spojrzeć z perspektywy klientów, wprowadza do swojej strategii sprzedaży rozwiązania omnichannel, które zacierają granice między tymi dwoma kanałami sprzedaży i wzajemnie je uzupełniają.


Autor: Magdalena Czempińska, Dyrektor w Dziale Badań Rynku Knight Frank


Więcej informacji w raporcie: Trendy na rynku handlowym 2018


Źród6o: Knight Frank

13.06.2018


Tagi: handel, trendy, raport


IntraLog Poland 2020

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

IntraLog Poland 2020