ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Bogaci wolą apartamenty niż rezydencje

wykres


Dzisiaj oferta domów jednorodzinnych z wyższej półki w największych miastach i w ich okolicy jest zdecydowanie mniejsza, niż oferta mieszkań, apartamentów również z najwyższego standardu. Najlepiej sytuowani Polacy wolą kupować mieszkania niż rezydencje.


Jak z Dynastii

Najdroższe domy jednorodzinne w największych miastach Polski swoim standardem, przepychem oraz ceną przypominają niekiedy siedzibę rodu Carringtonów. Bohaterów Dynastii, serialu, który podbijał serca Polaków na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Agata Polińska z serwisu Otodom tłumaczy, że tego typu nieruchomości zwykle zlokalizowane są na obrzeżach głównych miast. - W takich miejscach, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, łatwiej jest o ciszę i spokój, na których powinno zależeć zamożnym Polakom. Dużą wartość może stanowić również możliwość obcowania na co dzień z przyrodą”. Poza tym nieruchomość położna gdzieś na uboczu, do której trzeba dojechać drogą szutrową może dawać również poczucie pewnej anonimowości. Jednakże, jak zaznacza Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom, „oferta typowych rezydencji wystawionych na sprzedaż jest obecnie o wiele niższa, niż liczba czekających na nowych właścicieli apartamentów, czy loftów. Te ostatnie nieruchomości również cechują się wysokim standardem oraz metrażem, który przekracza powierzchnię niejednego domu”. Na tej podstawie można domniemywać, że bogaci Polacy bardziej, niż ciszę i spokój podmiejskich zakątków wolą jednak wybierać prestiżowe budynki z centralnych dzielnic największych miast. Mieszkanie w takich rejonach pozwala na co dzień korzystać z zalet wielkomiejskiego życia. I co nader ważne oznacza, że można zaoszczędzić sporo czasu na… koszeniu trawnika.


wykres


Nawet więcej, niż 6 mln zł

Najdroższa rezydencja wystawiona na sprzedaż w Warszawie to dom o powierzchni 630 mkw., na których rozmieszczonych jest 10 pokoi. Budynek ten wyceniany na 6,3 mln zł został wzniesiony w roku 2015 przy ul. Mikołajskiej, na Włochach. Do domu przynależy 10-arowa działka. Kolejne dwie rezydencje to budynki już z bieżącego roku zlokalizowane na Białołęce oraz Mokotowie. Ten ostatni obiekt łączy więc zalety domu jednorodzinnego z usytuowaniem całkiem niedaleko ścisłego centrum stolicy. Trzy najdroższe domy czekające na chętnych w Krakowie znajdują się na Woli Justowskiej, czyli w rejonie wchodzącym w skład dzielnicy Zwierzyniec. Ceny wahają się tu od 1,1 mln zł do niecałych 2 mln zł.


Powierzchnia takich topowych nieruchomości w grodzie Kraka jest już jednak wyraźnie niższa, niż ma to miejsce w Warszawie. Wśród trzech najdroższych domów jednorodzinnych we Wrocławiu uwagę zwraca zwłaszcza oferta sprzedaży nieruchomości pochodzącej jeszcze z 1915 roku. Jest ona zlokalizowana przy bocznej ulicy od alei Gen. Hallera. W Gdańsku oferta domów jednorodzinnych z wyższej półki nie jest tak bogata, jak w pierwszych trzech miastach. Mając do wydania kilka mln zł w największym mieście Pomorza dużo łatwej jest znaleźć apartament, niż klasyczną rezydencję. W Gdańsku najdroższy dom jednorodzinny, wzniesiony w 1936 roku kosztuje 1,3 mln zł. W Poznaniu również oferty sprzedaży domów z najwyższej półki stanowią rzadkość. Najdroższa rezydencja w pierwszej historycznej dzielnicy Polski zdecydowanie może przyciągnąć uwagę. Składa się ona bowiem z domu o metrażu wynoszącym 150 mkw. oraz dodatkowego budynku gospodarczego, który do tej pory pełnił rolę biura-pracowni. Przestrzeń między budynkami wypełnia z kolei bujny ogród.


Autor: Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty


Źródło: Emmerson Realty

14.12.2018


Tagi: zamożni, bogaci, nieruchomości


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...