ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
spotkania biznesowe
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

Pierwsza Dzielnica powstanie w Katowicach

wykres


W centrum Katowic TDJ Estate rozpoczyna realizację nowego projektu mieszkaniowego pod nazwą „Pierwsza Dzielnica”. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji została Chemobudowa-Kraków S.A. Prace już trwają. W ich efekcie powstaną trzy 12-kondygnacyje budynki, zintegrowane wspólnym parterem usługowym. Budowa ma zakończyć się w III kwartale 2021 r.


– Po wielu miesiącach przygotowań ruszamy z budową Pierwszej Dzielnicy. Jesteśmy podekscytowani, ponieważ to pierwszy od lat, tak duży projekt mieszkaniowy w centrum Katowic. Z pewnością wyróżnia go też bardzo wysoki standard, o który zadbaliśmy zarówno w zakresie architektury (ponadprzeciętna wysokość mieszkań, przeszklone tarasy i loggie tworzące elewację budynku) – zaproponowanej przez renomowaną pracownię Medusa Group, jak również poprzez nowoczesne rozwiązania użytkowe w mieszkaniach (np. logotermy czy grzejniki kanałowe) i częściach wspólnych. Całości dopełniają wyjątkowe udogodnienia oraz przemyślane zagospodarowanie terenu wokół budynków – mówi Maciej Wójcik, Partner Zarządzający w TDJ Estate. – Nazwa inwestycji jest nieprzypadkowa. Podkreśla, że znajdujemy się w centrum miasta, że tworzymy jego nową tkankę, która wkrótce zostanie zamieszkana i będzie tętnić życiem. Jednocześnie nawiązuje do historii Katowic, których to zalążkiem był obszar pomiędzy Kuźnicą Bogucką i Hutą Fanny – dodaje.


Za projekt architektoniczny oraz identyfikację wizualną Pierwszej Dzielnicy odpowiada zespół pracowni Medusa Group. Autorzy koncepcji konkursowej osiedla w ostatnich miesiącach pracowali z inwestorem nad szczegółami pierwszego etapu inwestycji.


W pierwszym etapie inwestycji powstaną trzy 12-kondygnacyjne budynki. Łącznie znajdzie się w nich 265 mieszkań. Ponad połowę będą stanowić mieszkania duże, trzy- i czteropokojowe, o metrażach od 59 do 95 mkw. Największe apartamenty będą ulokowane na najwyższych kondygnacjach (poziom +12), a ich powierzchnia wyniesie od 102 do 235 mkw. Oferta obejmuje również kawalerki (od 28 mkw.) oraz mieszkania dwupokojowe – ich średni metraż to 43 mkw.


Budynki pierwszego etapu będą połączone parterem usługowym, w którym przewidziano miejsce dla 13 lokali. Inwestor przekonuje, że to idealna lokalizacja dla sklepu spożywczego, piekarni, kawiarni, jak też usług, np. przedszkola czy placówki banku. Dwukondygnacyjny parking podziemny zapewni miejsca dla 292 pojazdów. Zaprojektowano w nim też stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto, do wyłącznej dyspozycji przyszłych mieszkańców będą trzy lokale wspólne: pralnia, bawialnia i strefa coworkingowa.


TDJ Estate wybrał już generalnego wykonawcę projektu. Zostało nim Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „Chemobudowa – Kraków” Spółka Akcyjna. W ostatnich dniach kwietnia firma przejęła teren budowy i rozpoczęła prace przygotowawcze.


Zakończenie budowy pierwszego etapu inwestycji zostało zaplanowane na III kwartał 2021 r.


Źródło: TDJ Estate

06.05.2019


Tagi: Panattoni Park Poznań VI, najemca