ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa Lokum Deweloper osiągnęła w I kwartale 71 mln zł przychodów i 20 mln zł zysku netto

wykres


Grupa Lokum Deweloper wypracowała w I kw. 2019 r. 71 mln zł przychodów i 20 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu do 9 mln zł przychodów i 3 mln zł straty w I kw. 2018 r. Wyniki finansowe są efektem przekazania 167 lokali (wobec 18 w analogicznym okresie roku ubiegłego). Rentowność brutto sprzedaży została odnotowana na poziomie 43,5%, natomiast rentowność netto – 28,4%.


– W pierwszym kwartale tego roku zakończyliśmy realizację ostatniego etapu osiedla Lokum Victoria oraz pierwszego etapu Lokum Vena we Wrocławiu. W efekcie przekazania lokali z tych inwestycji odnotowaliśmy bardzo dobre wyniki finansowe. Było to rezultatem nie tylko optymalizacji kosztów związanej z pełnieniem funkcji generalnego wykonawcy, ale również akceptacji rynku dla cen odpowiadających podwyższonemu standardowi naszych osiedli – mówi Bartosz Kuźniar, Prezes Zarządu Lokum Deweloper.


Na koniec marca 2019 r. Lokum Deweloper miał podpisane 173 umowy rezerwacyjne (o 4% mniej niż na koniec analogicznego okresu w roku 2018) oraz 89 umów deweloperskich i przedwstępnych (spadek o 71% r/r). Niski poziom sprzedaży jest konsekwencją istotnego uszczuplenia oferty Grupy w wyniku przedłużających się procedur administracyjnych. Na koniec I kwartału Lokum Deweloper posiadał w ofercie 477 lokali (z czego 286 oczekujących na pozwolenie na budowę). W realizacji było 945 lokali.


Grupa dysponuje bankiem ziemi o powierzchni 53 hektarów dla realizacji blisko 12 tys. lokali pozyskanym w bardzo korzystnej cenie ok. 29 tys. zł/lokal. Zabezpiecza on rentowną działalność Grupy na kilka kolejnych lat.


– Obecnie naszym priorytetem jest poszerzenie oferty. W oparciu o posiadany bank ziemi przygotowujemy nowe inwestycje, które planujemy wprowadzić do sprzedaży w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Jest to jednak mocno uzależnione od przebiegu procedur urzędowych. Na chwilę obecną podtrzymujemy cel sprzedaży 800 lokali w 2019 r. Istotna będzie dla nas druga połowa roku, w której spodziewamy się uzyskania procesowanych obecnie pozwoleń – mówi Bartosz Kuźniar. – Opóźnienia w wydawaniu decyzji administracyjnych, a co za tym idzie, rozpoczynaniu inwestycji przyczyniły się do zmniejszenia liczby lokali możliwych do rozpoznania w wyniku 2020 r. – dodaje Prezes Zarządu Lokum Deweloper.


Źródło: Lokum Deweloper

15.05.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...