ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Victoria Dom osiągnęła rekordowe wyniki

wykres


Wiodący warszawski deweloper opublikował wyniki finansowe za 2018 r., zgodnie z którymi w tym okresie osiągnął 239 mln zł przychodów, 55,3 mln zł zysku operacyjnego oraz 45 mln zł zysku netto. To rekordowe na każdym poziomie wyniki w historii spółki. Zarząd Victoria Dom zakłada w tym roku wzrost sprzedaży do poziomu około 1500 mieszkań.


Firma Victoria Dom, jeden z największych warszawskich deweloperów działający na rynku od ponad 20 lat, w 2018 r. uzyskała 239 mln zł przychodów, czyli o 3% więcej niż rok wcześniej. Wynik operacyjny wzrósł w ujęciu r./r. o blisko 2% do 55,3 mln zł, a wynik netto o 19% do 45 mln zł. Na osiągnięte wyniki wpływ miało zakończenie realizacji 7 inwestycji: Osiedle Classic V i VI, Viva Garden V i VI, Mieszko I, Ursus Factory oraz Przystanek Praga.


- Osiągnięte w minionym roku wyniki oceniamy jako bardzo dobre. Uzyskaliśmy nowe rekordowe poziomy przedsprzedaży mieszkań co dodatkowo na tle rynku, odczuwającego w minionym roku lekkie spowolnienie, jest zdarzeniem wyjątkowym. Duży wzrost przychodów i dalszy wzrost wyników zakładamy w 2019 r. Cały czas realizujemy ponadprzeciętny w branży poziom zwrotu z kapitału oraz rentowności netto. Systematyczną poprawę wyników realizujemy na przestrzeni wielu lat. Duży wzrost sprzedaży oraz zysku netto w minionych trzech latach jest rezultatem znacznego rozszerzenia oferty i dynamicznej sprzedaży tych projektów. Wykorzystujemy w ten sposób dobrą koniunkturę na warszawskim rynku mieszkaniowym wprowadzając projekty na terenie Białołęki, Woli, Targówka, Pragi Południe, Ochoty, Bemowa oraz Ursusa - powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Victoria Dom S.A.


Victoria Dom ze sprzedażą 1055 mieszkań w 2018 r. w rankingu redNet umocniła się na 3. miejscu wśród największych warszawskich firm deweloperskich, przekraczając po raz pierwszy poziom 1000 umów deweloperskich. Należy podkreślić, że jako jedna z niewielu spółek osiągnęła w ubiegłym roku wzrost skali działalności zwiększając tym samym udział w rynku z 3,2% do 4,6%.


Victoria Dom posiada aktualnie w ofercie 17 inwestycji w 8 lokalizacjach z łączną liczbą niemal 2000 mieszkań. Z tego ponad połowa planowana jest do przekazania klientom do użytkowania przed końcem 2019 roku. Kolejne 9 inwestycji w obecnych i nowych lokalizacjach zostanie rozpoczętych, a około 1000 mieszkań zostanie zaoferowanych do sprzedaży w trakcie bieżącego roku. - Posiadamy obecnie w realizacji bardzo szeroką ofertę bardzo atrakcyjnych mieszkań w różnych rejonach Warszawy. Utrzymujemy jednocześnie duży bank ziemi pozwalający regularnie wprowadzać do sprzedaży nowe projekty. W efekcie zakładamy dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży mieszkań. W tym roku zakładamy zakontraktowanie około 1500 lokali, czyli ponad 40% więcej niż w minionym roku - stwierdził Waldemar Wasiluk.


Najnowsza inwestycja Victorii Dom zlokalizowana jest na Bemowie. Osiedle Metro Połczyńska składać się będzie z 123 mieszkań w pierwszym etapie o dużej rozpiętości metraży – od ok. 25 m2 po ponad 85 m2 z antresolą. Oddanie do użytkowania planowane jest na 2020 r. Nowym projektem jest również Osiedle Ursus Factory przy ul. Posag 7 Panien w Ursusie. Dostarczy 175 mieszkań w pierwszym etapie tego osiedla o zróżnicowanym metrażu. Każde lokum będzie posiadać balkon lub ogródek. Dodatkową atrakcją jest znajdujący się w pobliżu nowoczesny EKOpark, z ścieżkami, placami zabaw i plenerowymi siłowniami. Przekazanie mieszkań do użytkowania jest planowane w przyszłym roku.


Źródło: Victoria Dom

15.05.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...