ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Hampton by Hilton Kalisz otwarty dla gości

wykres


W magicznej scenerii zrewitalizowanej fabryki fortepianów Calisia otwarto dziś hotel Hampton by Hilton Kalisz. Jest to pierwszy obiekt z portfolio Hiltona w Południowej Wielkopolsce, a będąc częścią realizowanego przez ANTCZAK Investments kompleksu Calisia One, ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko miejsca noclegowe.


Kaliski Hampton by Hilton, został otwarty 31 maja - dokładnie w 100 rocznicę powstania marki Hilton. Swoim standardem nawiązuje do bogatej historii firmy, która od lat wyznacza trendy na rynku usług hotelarskich. Jednak jego związki z historią są dużo głębsze niż tylko przynależność do jednej z największych sieci hotelowych świata.Obiekt mieści się na terenie zrewitalizowanej przez ANTCZAK Investementsfabryki pianin i fortepianów Calisia, która przez ponad 130 lat prężnie działa w Kaliszu. Deweloper niszczejący od lat obiekt zamienił w kompleks hotelowo-biurowo-usługowy Calisia One, włączając zrewitalizowany teren na nowo w tkankę miejską. I mimo że sam hotel mieści się w zupełnie nowym, dobudowanym do zabytkowej części fabryki budynku - jego charakter mocno wpisuje się w atmosferę miejsca.


Fasada hotelu została zaprojektowana przez pracownię MODOarchitektura z Poznania, w nawiązaniu do historycznej formy zespołu budynków fabryki. Zachowano m.in. rytm podziałów na elewacji czy proporcje i wielkość otworów okiennych. Nowoczesny charakter budynku został natomiast podkreślony poprzez zastosowanie współczesnych materiałów elewacyjnych. Dociekliwi obserwatorzy w wyglądzie fasady dopatrują się nawiązania do klawiatury fortepianu.Z kolei główny hol wejściowy zaprojektowano w formie szklanego łącznika pomiędzy zabytkowym budynkiem biurowca i nowoczesną częścią hotelową. Współczesna forma i wykorzystane materiały czytelnie rozdzialają funkcjonalności i łączą "stare" z "nowym".


wykres


Hotel oferuje gościom 91 pokoi w swoich typowych modułach: Flex, Standard i Twin, oraz pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Ważnym standardem Hiltona jest komfortowy materac oraz prysznic typu walk-in. W każdym pokoju znajdziemy też przestronne biurko, nowoczesny duży telewizor, a w zależności od typu pokoju wygodną rozkładaną sofę lub fotel.Dostojność gmachu fabryki, jakość zastosowanych tam materiałów musiała także znaleźć odzwierciedlenie w jakości wnętrz hotelu. Stąd bardzo wysoki standard elementów wykończenia i wyposażenia: zabudowy meblowe w naturalnym fornirze, kamień naturalny, wykładziny dywanowe wełniane o wysokiej gramaturze. Ewa Wereszczyńska z pracowni Molecularch, odpowiedzialna za projekt wnętrz obiektu inspirowała się w swojej pracy naturą.


W częściach ogólnodostępnych oprócz charakterystycznej strefy Welcome Zone i recepcji tzw. the HUB znajdą się też strefa wypoczynkowa Living Zone i restauracyjna Gathering Zone. Goście hotelowi będą mogli skorzystać również ze strefy biznesowej Work Zone, gdzie dostępne będą dla nich stanowiska komputerowe z drukarką, a także centrum fitness. Hotel posiada salę konferencyjną, przystosowaną do realizacji konferencji, spotkań biznesowych i handlowych.


Kaliski Hampton będzie pierwszym hotelem tej marki w Polsce, w którym lada recepcji jest zrealizowana według nowego standardu marki. Czym się ona charakteryzuje? Ma zaoblony kształt i jest podłużna, przez co jest o wiele ciekawsza i bardziej funkcjonalna od tej w poprzednim standardzie - zaprojektowanej na rzucie prostokąta.


Hilton - amerykańska mara hotelarska - która od 100 lat wyznacza trendy podróżowania na całym świecie, od kilku lat intensywnie rozwija się Polsce. W tej chwili ma kraju 25 obiektów i kilkanaście w planach . Kaliski hotel będzie z kolei 12 w Polsce pod szyldem Hampton by Hilton.


Źródło: FB Antczak

31.05.2019


Tagi: hotel, Hampton by Hilton Kalisz , Calisia One


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...