ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
spotkania biznesowe
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

Planty Racławickie na wrocławskich Krzykach

wykres


Archicom, lider wrocławskiego rynku deweloperskiego, rozpoczyna inwestycję w zielonym sercu prestiżowej części Krzyków. Planty Racławickie to najnowsza inwestycja w portfolio Archicomu. Osiedle powstanie przy ulicy Racławickiej, w pobliżu rzeki Ślęzy i jej prawego dopływu – Olszówki Krzyckiej, tuż przy ogrodach działkowych.


Planty Racławickie zostały zaprojektowane jako kompleks 11 budynków z placami zabaw, miejscami rekreacyjnymi, małą architekturą oraz zielenią wokół obiektów. Łącznie powstanie tam 800 mieszkań. Inwestycję podzielono na etapy - budowa pierwszego z nich, obejmującego 248 lokali, ruszy we wrześniu 2019 roku i potrwa do drugiej połowy 2021 roku.


Koncepcja Plantów Racławickich zakłada nie tylko bogatą zieleń na samym osiedlu, ale też pas zieleni naturalnej i projektowanej parkowej, przyległy do inwestycji. Projekt zieleni nawiązuje do bliskości natury, a wiodąca barwa roślin kwitnących to naturalna biel oraz beżowo-brązowe odcienie kłosów traw ozdobnych. Zaplanowano m.in. łąki kwietne, zespoły rabat i grupy krzewów oraz pnącza. Zieleń otula całe osiedle, każdą jego płaszczyznę, nie tylko rabaty, ale również tarasy i ściany budynku.


wykres


Miejsce, w którym powstaną Planty Racławickie, to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji nie tylko w tej części miasta, ale i w całym Wrocławiu. Dzięki bliskości dwóch ważnych arterii drogowych – ulicy Grabiszyńskiej i Powstańców Śląskich, a także znajdującego się tuż przy inwestycji mostu Racławickiego, samochodem bardzo szybko można dotrzeć zarówno do centrum miasta, jak i w kierunku południowo-zachodniego wylotu z Wrocławia.


Doskonałą alternatywą dla własnego auta będzie dla mieszkańców Plantów Racławickich komunikacja miejska. Pętla autobusowa znajduje się vis-a-vis inwestycji. Rowerzystów ucieszy z kolei rozbudowany system tras rowerowych, prowadzący zarówno w inne rejony Krzyków, jak i do centrum.


Źródło: Archicom

31.05.2019


Tagi: Planty Racławickie, Krzyki, Wrocław