ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Nokia Garage

wykres


Co łączy największe technologiczne firmy, które swoją potęgę zbudowały na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań? Znakomita większość z nich zaczynała swoją działalność w przydomowych garażach. To właśnie tam pasjonaci nowych technologii rozwijali swoje pomysły i z determinacją dążyli, by pokazać je światu. Z perspektywy czasu widzimy, że dało to znakomite rezultaty. Dzisiaj wiemy także, że najlepsze pomysły nie rodzą się w samotności, ale wtedy, gdy mają okazję współpracować przedstawiciele różnych środowisk.


Dlatego też Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii i skorzystać ze wsparcia międzynarodowej korporacji. Przestrzeń, gdzie będą wspólnie dyskutować, eksperymentować i tworzyć innowacje. W ten sposób w czerwcu 2018 roku powstał Nokia Garage - wyjątkowa przestrzeń do pracy twórczej, otwarta na pomysły członków tworzących tę różnorodną społeczność. Zajmuje ona niemal 500 mkw. w biurowcu West Link we Wrocławiu. Nokia podeszła do kwestii projektu wnętrz w całkowicie niestandardowy sposób, angażując w powstanie projektu jego przyszłych użytkowników oraz ekspertów z firmy Kinnarps, którzy byli odpowiedzialni za dostawę wyposażenia wnętrz.


- Z wykorzystaniem metody twórczego rozwiązywania problemów Design Thinking przeprowadziliśmy proces projektowy, którego celem było stworzenie przestrzeni do twórczej pracy innowatorów. Chcieliśmy zbadać autentyczne potrzeby osób, które będą pracować w Nokia Garage, dlatego też zbudowaliśmy zespół projektowy, w którego skład wchodzili startupowcy, inżynierowie, przedstawiciele branży kreatywnej, a także studenci (w tym przedstawicielki koła naukowego Design Thinking z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, które zaprojektowały i przeprowadziły proces). Był to niezwykle inspirujący i twórczy czas, którego owocem jest to, jak Nokia Garage wygląda i funkcjonuje dzisiaj. Efekt przerósł nasze oczekiwania, a najbardziej cieszy nas fakt, że jest to opinia nie nasza, ale użytkowników – powiedziała Agnieszka Pasek, Creative Strategy Designer z firmy Nokia.


wykres


- Ogromnie się cieszymy, że użytkownicy Nokia Garage docenili nasze rozwiązania. Jest to najlepsze potwierdzenie, że Kinnarps uważnie wsłuchuje się w potrzeby osób, które pracują w różny sposób i oczekują, że wyposażenie przestrzeni do pracy będzie nie tylko designerskie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Jesteśmy dumni, że Kinnarps dostarczył niestandardowe rozwiązania meblowe, które pobudzają kreatywność w Creative Zone w centrum Innowacji Nokia Garage - powiedział Jarosław Skrzyniarz, Dyrektor Sprzedaży Regionu Zachodneigo w Kinnarps Polska.


wykres


Elastyczna przestrzeń wspierająca kreatywność

Grupa osób pracujących nad stworzeniem Nokia Garage była bardzo różnorodna, a w trakcie opracowywania aranżacji z wykorzystaniem metody Design Thinking okazało się, że potrzeby jej członków są również mocno zróżnicowane. Zespołowi projektowemu zależało przede wszystkim na tym, aby powstało miejsce, które będzie inspirowało do twórczej pracy i spotkań. W efekcie powstała jedna duża, elastyczna i modułowa przestrzeń, podzielona na wiele zintegrowanych ze sobą i funkcjonalnych stref. Można wyodrębnić w niej trzy główne obszary, które w każdej chwili, w zależności od potrzeb, mogą się przeobrazić, dzięki mobilnym elementom wyposażenia, takim jak: przesuwne ścianki działowe, tablice czy meble na kółkach. Nokia Garage dzieli się na 3 funkcjonalne, połączone ze sobą przestrzenie: „Creative Zone”, „Maker Space” i „Lab”. „Creative Zone” to przestronna strefa do pracy kreatywnej. Znajduje się tutaj wiele kolorowych, mobilnych, modułowych mebli tj. m.in. miękkie, wygodne pufy, kolorowe fotele czy nietypowe siedziska Frame w formie ramy. Można także pobujać się na huśtawkach, położyć na macie do jogi, bądź zapaść w głębokim, superwygodnym fotelu. W tak zróżnicowanej przestrzeni ciekawy pomysł może przyjść do głowy dosłownie wszędzie! Wówczas z pomocą przychodzą zarówno tradycyjne tablice i stoły, jak i bardziej niekonwencjonalne miejsca tj. ściany, filary czy szyby, na których można szybko zapisać wszystkie bezcenne spostrzeżenia. Znajduje się tu również biblioteczka bogato wyposażona w znakomite książki, a także gry pobudzające kreatywność. W przestrzeni kreatywnej znajdują się zarówno miejsca do pracy indywidualnej, jak i zespołowej, a także różnej wielkości mobilne stoły, pozwalające na szybką zmianę aranżacji.


„Maker Space” to kolejna strefa w Nokia Garage, gdzie można wprowadzić swój pomysł w życie i w bezpiecznym otoczeniu zbudować jego prototyp. Pomoże w tym np. drukarka 3D, lutownica, a także wiertarka, młotek czy gwoździe.


Ostatnia strefa to laboratorium, czyli tzw. „Lab”. Tu znajduje się sprzęt telekomunikacyjny firmy Nokia służący do testowania innowacyjnych rozwiązań.


wykres


Rozwiązania kinnarps odpowiedzią na potrzeby użytkowników

- Podczas projektowania przestrzeni Nokia Garage powstało mnóstwo ciekawych pomysłów i koncepcji, które w fazie realizacji okazały się znacznie bardziej skomplikowane niż zakładaliśmy początkowo. Gdy odkryliśmy szeroką gamę rozwiązań firmy Kinnarps, wiedzieliśmy, że jest to strzał w dziesiątkę. Kinnarps ma w swojej ofercie meble modułowe i elastyczne, które dostosowują się do rozmaitych wnętrz i są odpowiedzią na różnorodne potrzeby użytkowników. Właśnie o to, od samego początku nam chodziło - podkreśla Agnieszka Pasek.


- Ten projekt był dla nas niezwykle ciekawym wyzwaniem, ponieważ wyposażyliśmy Nokia Garage nie tylko w meble, lecz także dostarczyliśmy scenę, oświetlenie i panele oddzielające poszczególne strefy. Na każdym etapie konsultowaliśmy się z członkami grupy projektowej, pracującej nad stworzeniem tej innowacyjnej przestrzeni. Bardzo cieszyła nas wspólna praca z osobami, które są otwarte na nowe pomysły i ciekawe niekonwencjonalnych rozwiązań w zakresie wyposażenia i aranżacji. Efekty tej współpracy możemy wszyscy zobaczyć w Nokia Garage we Wrocławiu – powiedziała Aneta Antoszczuk, Project Coordinator, odpowiedzialna za realizację projektu w Kinnarps.


Fakty

NAZWA: Nokia Garage. nokiagarage.pl

PROJEKT: zespół projektowy Nokia Garage

INWESTOR: Nokia

METRAŻ: 500 m2

ROK REALIZACJI: 2018

ZDJĘCIA: Nokia


Zobacz także:


Biuro dla Apsys Polska


Kinnarps na targach w Sztokholmie


Kinnarps otwarty na zmiany


Outlet mebli Kinnarps w wersji online. Zapraszamy!


Warszawski showroom Kinnarps w nowej aranżacji


Krakowska siedziba fimy PeopleScout a TrueBlue Company


Brain Embassy na Mokotowie – nowa lokalizacja!


Krzesło LEIA zdobywcą nagrody iF DESIGN AWARD 2018


Prawdziwy sens projektowania zrównoważonego


Rocznica otwarcia showroomu Kinnarps w ICE Kraków


Seria Space Diamentem Meblarstwa 2018


Kolejni laureaci German Design Award 2018 portfolio Kinnarps


Nagroda German Design Award dla serii krzeseł Collection S


BRAIN EMBASSY 2 – WSPÓŁPRACA TRWA!


Ikona designu Karim Rashid w wyjątkowej współpracy Grupą Kinnarps na targach 100% Design


Kinnarps wprowadza kolekcję nowych tkanin


75 lat innowacyjnej działalności Kinnarps


Źródło: Kinnarps

21.06.2019


Tagi: biuro, Nokia Garage


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...