ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Pierwszy najemca nowego centrum logistycznego Hillwood Łódź Górna

wykres


Centrum Logistyczne Hillwood Łódź Górna ma pierwszego najemcę. Jest nim firma transportowa Futura Cargo, która na koniec 2019 r. rozpocznie działalność operacyjną w powstającym nowoczesnym kompleksie logistycznym Hillwood Polska. Futura Cargo będzie korzystać z przestrzeni magazynowej oraz biurowo-socjalnej o łącznej powierzchni niemal 3,5 tys. mkw.


Deweloper finalizuje pierwsze umowy najmu w centrum logistycznym, nad którym dwa miesiące temu zawieszona została wiecha. Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska nie ukrywa, że zainteresowanie lokalizacją jest bardzo duże.


Futura Cargo specjalizuje się w transporcie międzynarodowym i dystrybucji krajowej. Głównymi odbiorcami usług oferowanych przez Futura Cargo są producenci sprzętu AGD oraz dostawcy podzespołów do jego produkcji, mający łącznie blisko 60% udział w jej sprzedaży. Dzięki wysokim standardom usług i specjalizacji firma jest jednym z czołowych przewoźników dla branży AGD w Europie, od lat umacniając swoją pozycję również w obsłudze branży metalurgicznej i spożywczej.


Centrum Logistyczne Hillwood Łódź Górna jest zlokalizowane w południowej części Łodzi i docelowo składać się będzie z dwóch budynków magazynowych klasy A, o łącznej powierzchni ok. 163 000 m2. Pierwszy z nich, o powierzchni około 75 tys. m2, zostanie oddany do użytku w listopadzie 2019 roku.


Obie hale magazynowe wysokiego składowania (10 m) i o podwyższonej odporności ogniowej (+4000 MJ/m2) będą posiadały standardową siatkę słupów (12x24 m) i zostaną wyposażone w posadzkę o ponadstandardowej nośności (6 t/m2), oświetlenie LED i instalacje tryskaczowe. Świetliki i klapy dymowe będą stanowiły min. 3% powierzchni dachu, zapewniając naturalne doświetlenie magazynów. Nieruchomość objęta będzie 24-godzinnym monitoringiem, a na jej terenie powstaną 33-metrowe place manewrowe i obszerny parking. Najemcy korzystający z nowoczesnej przestrzeni magazynowej Hillwood będą mieli do dyspozycji doki z ochronnymi kołnierzami i hydraulicznymi podnośnikami i rampy najazdowe umożliwiające dostęp do wnętrza magazynów.


Źródło: Hillwood

01.08.2019


Tagi: centrum Logistyczne Hillwood Łódź Górna, najemca


IntraLog Poland 2020

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

IntraLog Poland 2020