ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Rekordowy sierpień na rynku biurowym w Krakowie

wykres


Firma UBS wprowadzi się do dwóch biurowców Fabryczna Office Park realizowanych przez Grupę INTER-BUD w ramach projektu Fabryczna City – omnifunkcyjnej inwestycji, która powstaje przy Alei Pokoju w Krakowie.


Zawarta w ubiegłym tygodniu pomiędzy UBS, a renomowanym krakowskim deweloperem INTER-BUD, umowa najmu na ponad 19,5 tys. mkw. powierzchni biurowej w projekcie Fabryczna Office Park, to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości biurowych w historii Krakowa.


Fabryczna Office Park to kompleks trzech nowoczesnych biurowców klasy A o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ponad 42 tys. mkw., realizowany zgodnie z założeniami zielonej certyfikacji BREEAM, co oznacza zrównoważone zagospodarowanie terenu, oszczędność zasobów wody, większą efektywność energetyczną inwestycji oraz najwyższą jakość materiałów zastosowanych wewnątrz budynków. Ponadto kompleks oferuje ponad 30 miejsc postojowych przeznaczonych do ładowania samochodów elektrycznych czy ponad 300 miejsc postojowych dla rowerów. Budynek Alfa ubiega się obecnie o certyfikat Post Construction Stage BREEAM International New Construction na najwyższym poziomie “Outstanding”. Obecnie cała inwestycja jest już skomercjalizowana w ponad 80%. Pierwsi najemcy wprowadzili się w lipcu tego roku.


Fabryczna Office Park jest częścią większego, flagowego projektu inwestycyjnego realizowanego przez Grupę INTER-BUD przy Alei Pokoju pod nazwą Fabryczna City, obejmującego obszar ponad 6,5 ha, w ramach którego powstaną nie tylko budynki biurowe, ale także hotel, restauracje, budynki mieszkalne oraz usługowe.


- Unikatowość projektu „Fabryczna City” polega na jego omnifunkcyjności. Oprócz części biurowej pod nazwą Fabryczna Office Park, w obrębie części zabytkowej powstanie czterogwiazdowy hotel Mercure Kraków Fabryczna City, fitness, basen, SPA, muzeum wódki oraz pasaż z restauracjami koncepcyjnymi, a w obrębie części mieszkalno-usługowej lokale mieszkalne i usługowe. Części wspólne będą cechowały się wysoką jakością małej architektury i zieleni. Nie zabraknie miejsca dla odpoczynku i relaksu – realizujemy obecnie minipark, gdzie mieszkańcy i pracownicy biurowców będą mogli odpocząć. To jeden z niewielu, o ile nie jedyny w Krakowie projekt omnifunkcyjny, który jak mamy nadzieję, stanie się wyróżniającym punktem na mapie inwestycyjnej Krakowa – dodaje Przemysław Łukasik wiceprezes Grupy INTER-BUD.


INTER-BUD korzystał ze wsparcia międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield oraz kancelarii prawnej act BSWW - Bieniak Smołuch Wielhorski Wojnar i Wspólnicy sp.k.


- Inwestycje budowlane na terenach poprzemysłowych coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Fabryczna City jest doskonałym przykładem na to, jak dzięki znajomości rynku lokalnego, doskonale przemyślanemu projektowi i konsekwentnej realizacji założeń, powinno się realizować wielofunkcyjne inwestycje, stanowiące jednocześnie atrakcyjne przestrzenie miejskie. Deweloper, znany dotychczas bardziej z inwestycji mieszkaniowych niż komercyjnych, dostarczył wysokiej jakości przestrzeń biurową, która przyciągnęła uwagę tak wymagającego najemcy jak UBS. Dzięki rewitalizacji nieruchomości położonych w centralnej części miasta, obszar między Aleją Pokoju a Aleją Powstania Warszawskiego ma szansę stać się jedną z najciekawszych destynacji biznesowych Krakowa” – komentuje Michał Galimski, Menedżer Biura w Krakowie i Associate w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield.


UBS korzystał w tej transakcji z doradztwa Jones Lang LaSalle oraz Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k.


Źródło: Cushman & Wakefield

14.08.2019


Tagi: rynek biurowy, Kraków, Fabryczna City, Fabryczna Office Park, najemca


IntraLog Poland 2020

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

IntraLog Poland 2020