ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

IMMOFINANZ zwiększa portfel STOP SHOP-ów do 90 lokalizacji

wykres


IMMOFINANZ kontynuuje, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, stały wzrost w zakresie rozwoju swojej marki dla parków handlowych – STOP SHOP, rozszerzając portfel do łącznie 90 lokalizacji. Ostatnie przejęcia obejmują sześć w pełni skomercjalizowanych parków handlowych na Słowenii i w Polsce z około 54.000 m kw. powierzchni pod wynajem. Roczny przychód z najmu, bazujący na fakturowanych czynszach, wynosi w ich przypadku około 6,6 mln euro, i przekłada się na zysk brutto w wysokości 8,6%.


Ponadto w kontekście prowadzonych projektów deweloperskich, serbski park handlowy w miejscowości Sremska Mitrovica został otwarty w ostatnich dniach, natomiast otwarcie STOP SHOP Siedlce jest planowane na wiosnę 2020. Co więcej, firma rozpoczęła także przygotowania związane z kolejnym STOP SHOP-em, tym razem w Zielonej Górze. Dzięki tym aktywnościom IMMOFINANZ zwiększy portfel STOP SHOP-ów do 90 lokalizacji w dziewięciu krajach z ponad 650.000 m kw. powierzchni pod wynajem i wartości księgowej około 900,00 mln euro. Dalsze przejęcia i projekty deweloperskie są obecnie w trakcie oceny.


- Ten znaczący krok nie tylko umacnia naszą pozycję wiodącego europejskiego operatora w zakresie parków handlowych, ale także poprawia zrównoważone przepływy pieniężne firmy. Zwiększa to zarówno naszą bazę najemców, jak i przyszłą ofertę najmu dla międzynarodowych najemców. Daje nam też wyraźną przewagę konkurencyjną, a potencjalny zwrot na tych rynkach mówi sam za siebie - wskazał Oliver Schumy, CEO IMMOFINANZ. - Dzięki podjętym działaniom osiągnęliśmy tegoroczny cel w zakresie rozszerzenia portfela STOP SHOP-ów do 90 lokalizacji. Nasze założenia na kolejne dwa lata również pozostają niezmienne – chcemy zwiększyć liczbę parków handlowych pod tą marką do ponad 100 – poprzez przejęcia, a także nasze własne projekty deweloperskie”.


Przejęcia pięciu parków handlowych na Słowenii zostało sfinalizowane. Wśród nich są takie lokalizacje jak: Jesenice, Skofja Loka, Murska Sobota, Slovenj Gradec oraz Slovenska Bistrica i posiadają łącznie około 46.200 m kw. powierzchni do wynajęcia. Sprzedającym jest Centrice Real Estate Ljubljana s.o.o. Portfel STOP SHOP IMMOFINANZ na Słowenii tym sam obejmie 14 nieruchomości o powierzchni najmu około 98.400 m kw.


Szósty zakupiony park handlowy dotyczy polskiego Łowicza, z łącznie 7.900 m kw. Sprzedającym jest firma należąca do polskiej grupy deweloperskiej Pro, a sfinalizowanie transakcji spodziewane jest w najbliższych tygodniach. Ta akwizycja łącznie z dwoma obecnie realizowanymi projektami deweloperskimi zwiększy obecność marki STOP SHOP w Polsce do dziesięciu lokalizacji z około 69.000 m kw. powierzchni najmu.


Wszystkie nabyte nieruchomości wyróżniają się atrakcyjnym mix-em najemców, z tak znanymi markami jak np. Deichmann, Takko, KiK, dm, New Yorker i Spar. Nowe nieruchomości zostaną poddane standardowemu rebrandingowi, zgodnie z koncepcją i założeniami „brandu” STOP SHOP.


Projekty deweloperskie

STOP SHOP w północno-zachodniej serbskiej miejscowości Sremska Mitrovica ma ok. 7.000 m kw. pod wynajem i został otwarty w minionym tygodniu. Projekt jest w pełni skomercjalizowany. Najemcy w tym parku handlowym to m.in. New Yorker, CCC, LC Waikiki i Deichmann. STOP SHOP Sremska Mitrovica jest dziesiątą lokalizacją pod tą marką w Serbii. Kolejnym bieżącym projektem deweloperskim firmy jest STOP SHOP Siedlce z łącznie ok. 14.000 m kw. powierzchni najmu. Jego otwarcie jest planowane na wiosnę 2020 roku. Przyszli najemcy w tej lokalizacji to m.in. trzy marki grupy LPP, czy tez CCC, Jysk, Media Expert lub sieć drogerii Hebe.


Planowany STOP SHOP Zielona Góra będzie miał około 6.700 m kw. powierzchni do wynajęcia. Prace przy jego budowie rozpoczną się bezpośrednio po otrzymaniu pozwolenia na budowę.


Co więcej, niedawno ukończona została rozbudowa (o około 6.600 m kw.) STOP SHOP-u w czeskim mieście Trebic. Ta w pełni wynajęta nieruchomość ma obecnie prawie 22.000 m kw. powierzchni najmu i jest największym parkiem handlowym w portfelu IMMOFINANZ.


Źródło: IMMOFINANZ

27.08.2019


Tagi: parki handlowe, STOP SHOP

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

IntraLog Poland 2020