ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

J.W. Construction podsumowuje I półrocze 2019 roku

wykres


W I półroczu 2019 roku Grupa J.W. Construction osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 172,1 mln zł, co oznacza prawie ich podwojenie w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego i wypracowała zysk brutto ze sprzedaży w wysokości 35,8 mln zł, a zysk netto na poziomie 1,4 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży utrzymuje się na poziomie ponad 20 proc.


Wyniki Spółki komentuje Małgorzata Szwarc-Sroka, członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A:


Wynik finansowy jest odzwierciedleniem liczby przekazanych lokali – w I półroczu było ich 380 i to głównie z inwestycji wcześniej zakończonych, w tym Zielonej Doliny na Warszawskiej Białołęce. Potencjał na zdecydowanie większą liczbę przekazań jest, ale będzie miał wymierny wpływ na wynik dopiero w II półroczu, bowiem w I półroczu 2019 roku Spółka co prawda zakończyła budowę Etapu E osiedla Bliska Wola, łącznie na ponad 1100 lokali, ale pozwolenie na użytkowanie planuje uzyskać dopiero w III kwartale (na 671 lokali uzyskała już w sierpniu). Tak więc w III kwartale zasadniczo zwiększy się pula lokali, które zostaną rozpoznane w wyniku jeszcze w tym roku.


W I półroczu 2019 roku Grupa realizowała budowę 12 inwestycji na 3782 lokale o powierzchni 177 tys. m kw., w tym 139 tys. m kw. powierzchni mieszkalnej i ponad 38 tys. m kw. powierzchni komercyjnej. W tym kontynuowała budowę ostatniego etapu flagowej inwestycji na Woli – Bliska Wola Tower z prawie 1500 lokalami o łącznej powierzchni 62 tys. m kw. i realizowała apartamentowiec Hanza Tower w Szczecinie, łącznie na blisko 33 tys. m kw.


W trakcie przygotowania jest kolejne 19 inwestycji łącznie na 5131 lokali o powierzchni ponad 417 tys. m kw. (w tym powierzchnia magazynowa i komercyjna na ponad 161 tys. m kw.). Inwestycje te zlokalizowane są w Warszawie i okolicach (1660 lokale o powierzchni użytkowej 168 tys. m kw.) oraz w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie i Gdańsku, gdzie łącznie jest przygotowywana oferta na 3471 lokali o powierzchni ponad 248 tys. m kw.


Należy pamiętać, że Grupa JWCH to nie tylko działalność deweloperska. Grupa zarządza nieruchomościami, w tym w ramach 30 wspólnot mieszkaniowych 11 tys. lokali i siedmioma wybudowanymi przez siebie hotelami i aparthotelami, które łącznie oferują 1174 pokoje i apartamenty dla ponad 2600 gości. Obiekty te dysponują również bogatym zapleczem konferencyjnym, ponad 3 tysiące miejsc konferencyjnych, i restauracyjnym – 1677 miejsc.


W I półroczu Spółka powiększyła bank ziemi dokonując zakupów za 26 mln zł, co spowodowało, że wartość zakupionych gruntów w ostatnich dwóch latach przekroczyła 200 mln zł. Ostatnie zakupy, w Warszawie, Szczecinie i Łodzi pozwolą na wybudowanie 1335 lokali o łącznej powierzchni ponad 70 tys. m kw.


W tym okresie Spółka działała w korzystnym otoczeniu rynkowym, w którym utrzymujące się niskie stopy procentowe i dynamicznie rosnąca akcja kredytowa, rekordowo niskie bezrobocie i rosnąca zamożność społeczeństwa umocniły wysoką skłonność do konsumpcji i inwestycji, m. in. w mieszkania. Zaowocowało to wzrostem cen mieszkań sprzedanych w największych aglomeracjach miejskich w II kwartale 2019 roku o ponad 8 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego (w I kwartale ten wzrost był na poziomie 9 proc.). Na rynek wpływały również czynniki negatywne, przede wszystkim niepewność co do kierunku zmian prawnych związanych z rynkiem nieruchomości, trudności ze znalezieniem pracowników, rosnące koszty materiałowe, wykonawstwa i zakupu gruntów oraz przewlekłość procesów pozyskiwania niezbędnych decyzji administracyjnych dla obecnych i planowanych projektów.


Źródło: J.W. Construction

30.08.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

IntraLog Poland 2020