ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

W 2019 roku Grupa INPRO planuje oddać do użytkowania ponad 30% więcej mieszkań i domów

wykres


Grupa INPRO wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 83,1 mln zł netto, czyli o 22% mniej niż w I półroczu 2018 roku. Zysk brutto ze sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach br. zmniejszył się o 22% i wyniósł 24,7 mln zł, a zysk netto osiągnął poziom 6,1 mln zł, co oznacza spadek o 49% r./r. Grupa INPRO w całym 2019 roku planuje wprowadzić do sprzedaży 992 nowe mieszkania i domy.


W pierwszym półroczu 2019 roku Grupa Kapitałowa INPRO sprzedała łącznie 364 lokale (w rozumieniu umów przedwstępnych netto), to jest o 18% mniej niż w tym samym okresie 2018 roku. W samym drugim kwartale br. zakontraktowano łącznie 178 lokali, porównaniu do 200 umów z analogicznego okresu roku poprzedniego (spadek o 11%). Spółka INPRO podpisała w tym okresie 107 umów netto, to jest o 26% mniej niż w roku 2018. Inwestycjami, które cieszyły się największą popularnością były: Harmonia Oliwska (etap IV), Optima etap II i Debiut (etap II i III).


W okresie styczeń-czerwiec 2019 r. Grupa Kapitałowa INPRO przekazała łącznie 173 lokale (w tym INPRO S.A. wydała 42 lokale) i było to o 38% mniej niż w I półroczu 2018 roku.


Przeważająca część obrotów Spółek INPRO i DOMESTA przypadać będzie na drugą połowę roku 2019, a szczególnie ostatni kwartał roku, kiedy to, przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zrealizowane zostaną następujące projekty: Domy jednorodzinne na osiedlu Golf Park, Osiedle Kwartał Uniwersytecki etap III, Osiedle Azymut, Osiedle Harmonia Oliwska etap III, Osiedle Debiut etap II, Osiedle Nowa Niepołomicka - budynek nr 4, Osiedle Leszczynowy Staw – budynek nr 6.


Łącznie w drugiej połowie 2019 roku Grupa odda do użytkowania ponad 580 lokali, a w całym roku około 715 lokali. Dla porównania w 2018 roku Grupa w całym roku oddała do użytkowania łącznie 543 lokale.


W maju 2019 roku INPRO SA rozpoczęła sprzedaż 93 mieszkań z III etapu osiedla Debiut w Pruszczu Gdańskim, a w sierpniu 4 domów jednorodzinnych na osiedlu Golf Park. PB DOMESTA Sp. z o.o. wprowadziła do oferty budynek nr 1 i nr 2 na osiedlu Nowa Niepołomicka (łącznie 94 lokale), budynek nr 4 - 5 oraz budynek nr 8 – 9 na osiedlu Havlove (łącznie 92 lokale), a także budynek nr C na osiedlu Traffic (90 lokali) oraz rozpoczęła budowę biurowca Matarnia Office Park z lokalami na wynajem. Do końca roku Grupa planuje jeszcze uruchomić sprzedaż w następujących lokalizacjach: Osiedle Wróbla Staw domy jednorodzinne etap II (4 domy), Osiedle Start etap I w Gdańsku (161 lokali), Osiedle Ostoja etap I w Rumi (138 lokali), Osiedle Brawo w Pruszczu Gdańskim (127 lokali), City Park etap II w Gdańsku (189 lokali). W sumie Grupa w 2019 r. planuje wprowadzić do oferty 992 nowe mieszkania i domy.


Źródło: INPRO SA

10.09.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

IntraLog Poland 2020