ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa ROBYG: 420 mln zł przychodów w I półroczu 2019

wykres


Grupa ROBYG w pierwszym półroczu 2019 – zgodnie z przyjętym harmonogramem przekazań lokali właścicielom – odnotowała przychody w wysokości 420 mln. Zysk netto wyniósł prawie 50 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 36 mln zł. W pierwszym półroczu 2019 Grupa miała w budowie 3850 lokali w 3 miastach i zakontraktowała grunty za kwotę 140 mln zł – dzięki czemu ma potencjał sprzedaży na około 14.000 lokali. W analizowanym okresie ROBYG wprowadził do sprzedaży 1280 mieszkań.


W pierwszym półroczu kontraktacja grupy wyniosła 1077 lokali netto , a uznanych w przychodach zostało około 1100 lokali – co jest zgodne z harmonogramem przyjętym przez spółkę. Grupa zakłada większe natężenie przekazań lokali w drugim półroczu 2019 roku. Jednocześnie ROBYG w pierwszym półroczu 2019 rozszerzył obszar działań o Poznań, gdzie nabył działkę na Ostrowie Tumskim z potencjałem budowy 1400 lokali. Grupa ROBYG prowadzi już działalność deweloperską w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. ROBYG to ponad 20 000 sprzedanych lokali i 60 000 zadowolonych klientów.


- Osiągnięte w pierwszym półroczu wyniki finansowe są zgodne z naszymi oczekiwaniami i przyjętym na ten okres harmonogramem przekazań lokali właścicielom. Oczekujemy poprawy marż i zwiększenie skali przekazań lokali w drugim półroczu. W całym 2019 roku planujemy przekazać klientom ponad 2.800 lokali. Płynność działalności deweloperskiej, zabezpieczone finansowanie i duże zainteresowanie naszymi realizacjami ze strony klientów sprawiają, że utrzymujemy mocną pozycję na polskim rynku deweloperskim. Mamy zapewnioną możliwość realizowania inwestycji na wiele miesięcy. Jestem przekonany, że utrzymanie obecnej dynamiki działania Grupy – przy dotychczasowych tendencjach rynkowych – znajdzie odzwierciedlenie w realizacji celów przyjętych przez Zarząd na cały 2019 rok – powiedział Artur Ceglarz, wiceprezes zarządu ROBYG SA, CFO.


Źródło: ROBYG

30.09.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...