ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Lokum Deweloper prezentuje dane sprzedażowe po III kw. 2019 r.

wykres


Lokum Deweloper, oferujący mieszkania o podwyższonym standardzie we Wrocławiu i w Krakowie, odnotował 70% spadek sprzedaży r/r. Po trzech kwartałach 2019 r. umowami deweloperskimi i przedwstępnymi objętych było 235 mieszkań, wobec 784 rok wcześniej. W tym czasie Grupa przekazała klientom łącznie 538 lokali.


W samym III kw. 2019 r. Grupa Lokum Deweloper, podpisała 64 umowy deweloperskie i przedwstępne, w porównaniu do 253 umów w analogicznym okresie roku 2018 (spadek o 75% r/r). W wyniku III kwartału rozpoznanych zostało 40 lokali. Na koniec września Spółki z Grupy miały zawartych 25 umów rezerwacyjnych, tj. o 88% mniej niż na koniec III kwartału 2018 roku, kiedy było ich 206.


O niskich wynikach sprzedażowych decyduje mała pula mieszkań w ofercie Grupy. Sytuacja spowodowana jest przedłużającymi się postępowaniami administracyjnymi procesowanymi obecnie przez Lokum Deweloper, które wstrzymują start zaplanowanych inwestycji.


– Utrzymujący się w trzecim kwartale 2019 r. niski poziom sprzedaży jest wynikiem ograniczonej oferty. Przeciągające się procedury administracyjne skutkują opóźnieniami w uzyskiwaniu ostatecznych pozwoleń na budowę, a co za tym idzie – blokują rozpoczęcie nowych inwestycji zarówno we Wrocławiu, jak i w Krakowie – wyjaśnia Bartosz Kuźniar, Prezes Zarządu Lokum Deweloper. – Obecnie nasza oferta mieszkań jest niewielka, ale cały czas pracujemy nad jej rozbudowaniem. We wrześniu wprowadziliśmy do sprzedaży nową inwestycję – osiedle Lokum Monte w podwrocławskiej Sobótce. Do wiosny 2020 roku nie spodziewamy się istotnej poprawy wyników sprzedaży – dodaje Prezes Kuźniar.


Aktualnie Grupa posiada w ofercie 261 lokali, a w realizacji jest 840 mieszkań – głównie we wrocławskich inwestycjach. Te dane dla roku ubiegłego wynosiły odpowiednio: 637 i 1279 sztuk.


Na koniec III kwartału Grupa zrealizowała potencjał rozpoznań na 2019 rok w 87% (773 lokale zostały rozpoznane oraz objęte umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi). Ten sam wskaźnik dla roku 2020 wynosi 75% (271 lokali z 362).


W sierpniu 2019 r. Grupa wycofała z oferty Lokum Smart City. Powodem było oprotestowanie otrzymanej przez Lokum Deweloper decyzji o pozwoleniu na budowę, długi czas oczekiwania na zakończenie procesu uzyskiwania ostateczności postanowienia, a w konsekwencji brak możliwości określenia terminu, w którym Grupa będzie mogła rozpocząć realizację inwestycji.


Źródło: Lokum Deweloper

02.10.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Zadanie, które Galderma Polska powierzyła firmie Kinnarps dotyczyło zaprojektowania...