ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Action otworzył swoje pierwsze centrum dystrybucyjne w Polsce

wykres


W miejscowości Osła na Dolnym Śląsku odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego w Polsce centrum dystrybucyjnego międzynarodowej sieci dyskontów niespożywczych Action. Firma weszła na polski rynek dwa lata temu, uruchamiając swój sklep w Lesznie i od tego czasu stale rozwija swoją działalność w naszym kraju. Obecnie posiada tu prawie 50 sklepów, głównie w południowo-zachodniej Polsce.


Otwarcie centrum dystrybucyjnego w gminie Gromadka na Dolnym Śląsku to duża inwestycja wspierająca ekspansję rynkową Action. W tym roku firma zatrudniła również Sławomira Nitka, doświadczonego polskiego eksperta w zakresie handlu detalicznego, na stanowisko dyrektora generalnego i otworzyła swoje biuro w Katowicach.


Przez ostatnie dwa lata Action sukcesywnie zwiększał liczbę swoich sklepów w Polsce. Pod koniec października br. było ich łącznie 46. Do końca 2019 roku ma ich być 50. Obecnie firma zatrudnia na polskim rynku ponad 750 osób.


– Nasz dynamiczny rozwój w ciągu dwóch lat stanowi nie tylko dowód na to, że model biznesowy Action jest skalowalny, ale także pokazuje, że Polacy bardzo polubili nasz koncept polegający na zaskakiwaniu klientów szerokim, często zmieniającym się asortymentem dobrej jakości w najniższych możliwych cenach – wyjaśnia Sławomir Nitek, który objął stanowisko dyrektora generalnego Action Polska w sierpniu 2019 roku. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu na polskim rynku handlu detalicznego wspiera on zarząd Action w dalszym rozwoju sieci. Sławomir Nitek jest odpowiedzialny za działalność i ekspansję firmy w Polsce. – Jestem przekonany do konceptu Action i wierzę, że odniesie on sukces. Budowanie sieci dyskontów niespożywczych na polskim rynku to ciekawe zadanie. Mamy ambitne plany rozwoju i będziemy nadal wzmacniać tu naszą obecność – dodaje Sławomir Nitek.


Pierwsze centrum dystrybucyjne Action w Polsce

We wrześniu 2019 roku swoją działalność rozpoczęło ósme centrum dystrybucyjne Action. Znajduje się ono w Polsce, w gminie Gromadka. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce 6 listopada. Jest to pierwsze centrum dystrybucyjne Action na polskim rynku, dlatego jego uruchomienie to krok milowy w rozwoju firmy w naszym kraju. Obiekt ten będzie zaopatrywać sklepy w południowo-zachodniej Polsce oraz we wschodnich Niemczech.


– Osła to strategiczna lokalizacja zapewniająca odpowiednią infrastrukturę oraz dogodne połączenie z głównymi autostradami. Centrum dystrybucyjne nie tylko przyczyni się do rozwoju Action, ale także lokalnej społeczności – podkreśla Sławomir Nitek. Docelowo centrum stworzy około 400 miejsc pracy.


– Gromadka zapewnia bardzo dobre warunki do inwestycji. Cieszymy się, że firma Action wybrała naszą gminę na lokalizację swojego pierwszego centrum dystrybucyjnego w Polsce – mówi Dariusz Pawliszczy, wójt gminy Gromadka.


Action i międzynarodowa firma budowlana Goldbeck zrealizowały inwestycję ze szczególnym uwzględnieniem jej wpływu na środowisko naturalne.


– Postawiliśmy na połączenie funkcjonalności oraz zrównoważonego rozwoju i zastosowaliśmy jak najwięcej rozwiązań przyjaznych dla środowiska, począwszy od materiałów budowlanych, aż po szczegóły konstrukcyjne i zainstalowane urządzenia – wyjaśnia Sławomir Nitek. Przykładem mogą być panele słoneczne wspierające system ogrzewania wody w budynku biurowym, inteligentne liczniki zużycia energii i wody, a także instalacje wodooszczędne oraz oświetlenie LED.


Właścicielem centrum dystrybucyjnego we wsi Osła jest Action, natomiast jego zarządcą jest międzynarodowy operator logistyczny Fiege.


Źródło: Action

07.11.2019


Tagi: centrum dystrybucyjne, Osła, gmina Gromadka, Dolny Śląsk


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...