ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

J.W. Construction podsumowuje III kwartał 2019 roku

wykres


Po trzech kwartałach 2019 roku Grupa J.W. Construction osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 406,3 mln zł, co oznacza wzrost o 25 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego i wypracowała zysk brutto ze sprzedaży w wysokości 102,3 mln zł (wzrost o 74 proc. wobec wyniku po trzech kwartałach 2018 roku), a zysk netto na poziomie 37,6 mln zł, wobec 15,2 mln zł po trzech kwartałach roku ubiegłego. Marża brutto ze sprzedaży przekroczyła poziom 25 procent.


Wyniki Spółki komentuje Małgorzata Szwarc-Sroka, członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A: - Wynik finansowy jest odzwierciedleniem liczby przekazanych lokali. Dobry wynik osiągnięty w III trzecim kwartale zrealizowany został dzięki, sygnalizowanemu już w raporcie za I półrocze, potencjałowi na zdecydowanie większą liczbę przekazań. Tylko częściowe uwolnienie tego potencjału spowodowało, że po trzech kwartałach spółka przekazała łącznie 973 lokale, głównie na Bliskiej Woli w Warszawie (ponad 560 lokali) i Zielonej Dolinie na warszawskiej Białołęce (324 lokale). Wynik Grupy w najbliższych okresach będzie odzwierciedleniem co najmniej przekazań ponad 3 000 lokali z inwestycji zakończonych, realizowanych i będących w ofercie, m.in. 1 500 lokali z flagowej inwestycji Bliska Wola etap D w Warszawie, ponad 500 w prestiżowym, ponad 100 metrowym wieżowcu Hanza Tower, który ma szansę stać się wizytówką Szczecina oraz z inwestycji Nowe Tysiąclecie w Katowicach (345 lokali).


W trakcie przygotowania jest kolejnych 20 inwestycji, łącznie na około 5400 lokali o powierzchni ponad 426 tys. m kw. (w tym powierzchnia magazynowa i komercyjna na ponad 161 tys. m kw.). Inwestycje te zlokalizowane są głównie w Warszawie i okolicach oraz w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie i Gdańsku.


Należy pamiętać, że Grupa JWCH to nie tylko działalność deweloperska. Na wyniki pozytywnie rzutuje również to, że Grupa zarządza nieruchomościami, w tym w ramach 30 wspólnot mieszkaniowych 11 tys. lokali, a także siedmioma wybudowanymi przez siebie hotelami i aparthotelami, które łącznie oferują 1174 pokoi i apartamentów dla ponad 2600 gości. Obiekty te dysponują również bogatym zapleczem konferencyjnym (ponad 3 tysiące miejsc) oraz restauracyjnym – 1677 miejsc.


Spółka systematycznie powiększa bank ziemi. Wartość zakupionych gruntów w ostatnich dwóch latach znacznie przekroczyła już 200 mln zł, co zabezpiecza potrzeby Grupy na następne kilka lat. W przygotowaniu są kolejne zakupy w interesujących lokalizacjach.


W omawianym okresie Spółce przyszło działać w ciągle korzystnym otoczeniu rynkowym. Utrzymujące się od dłuższego czasu niskie stopy procentowe przyczyniają się do dynamicznego wzrostu akcji kredytowej, a rekordowo niskie bezrobocie i rosnąca zamożność umacniają wysoką skłonność do inwestycji, m. in. w mieszkania i lokale użytkowe, które stają się rynkowym przebojem. Zaowocowało to wzrostem cen mieszkań sprzedanych w 7 największych aglomeracjach miejskich w 2019 roku o ponad 11 procent.


Źródło: J.W. Construction Holding S.A

14.11.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


TOP WOMEN

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...