ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Wyniki finansowe INPRO po trzech kwartałach 2019 roku

wykres


Grupa INPRO w pierwszych trzech kwartałach br. wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 131,4 mln zł, czyli o 13% mniej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Zysk brutto ze sprzedaży w pierwszych dziewięciu miesiącach br. wyniósł 40,9 mln zł, a zysk netto osiągnął poziom 12,8 mln zł. Grupa INPRO zamierza w czwartym kwartale br. oddać do użytkowania 510 lokali, a w całym roku około 730, co oznaczać będzie poprawę w ujęciu r./r. o 34%.


W pierwszych trzech kwartałach 2019 roku Grupa Kapitałowa INPRO sprzedała łącznie 584 lokale (w rozumieniu umów przedwstępnych netto), to jest o 8% mniej niż w tym samym okresie 2018 roku. W samym trzecim kwartale br. zakontraktowano łącznie 220 lokali, czyli o 14% więcej niż rok wcześniej. Z tego INPRO S.A. podpisała 150 umów netto, a spółka zależna DOMESTA zawarła 70 umów.


W III kwartale br. Grupa Kapitałowa INPRO przekazała łącznie 83 lokale i było to o 14% mniej niż w III kwartale 2018 roku, kiedy to Grupa wydała 96 mieszkań. Narastająco za dziewięć miesięcy bieżącego roku Grupa wydała łącznie 256 lokali w porównaniu z 373 lokalami przekazanymi w roku ubiegłym (spadek o 31%).


Przeważająca część obrotów Spółek INPRO i DOMESTA przypadnie na ostatni kwartał roku, kiedy to, przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zrealizowane zostały lub zostaną następujące projekty: Osiedle Azymut, Osiedle Harmonia Oliwska etap III, Osiedle Debiut etap II, domy jednorodzinne na osiedlu Golf Park – 6 budynków, Osiedle Nowa Niepołomicka - budynek nr 4, Osiedle Leszczynowy Staw – budynek nr 6.


Łącznie w ostatnim kwartale 2019 roku Grupa planuje oddać do użytkowania ponad 510 lokali, a w całym roku około 730 lokali. Dla porównania w 2018 roku Grupa w całym roku oddała do użytkowania łącznie 543 lokale.


W maju 2019 roku INPRO S.A. rozpoczęła sprzedaż 93 mieszkań z III etapu osiedla Debiut w Pruszczu Gdańskim, w sierpniu 4 domów jednorodzinnych na osiedlu Golf Park, a w październiku dwóch lokalizacji: Brawo w Pruszczu Gdańskim (127 lokali) i Start w Gdańsku (161 lokali). PB DOMESTA Sp. z o.o. wprowadziła do oferty budynek nr 1 i nr 2 na osiedlu Nowa Niepołomicka (łącznie 94 lokale), budynek nr 4 – 5, budynek nr 8 – 9 i budynek 10 na osiedlu Havlove (łącznie 138 lokali), a także budynek nr C na osiedlu Traffic (90 lokali) oraz rozpoczęła budowę biurowca Matarnia Office Park z lokalami na wynajem. Podpisywane są już również umowy rezerwacyjne w następujących lokalizacjach: Osiedle Wróbla Staw domy jednorodzinne etap II (4 domy), Osiedle Ostoja etap I w Rumi (138 lokali). W sumie Grupa INPRO w 2019 r. planuje wprowadzić do oferty 849 nowe mieszkania i domy.


Źródło: INPRO

21.11.2019


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...