ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

25 lat innowacyjnej intralogistyki w Polsce – i co dalej?

Wszyscy w Jungheinrich Polska są zgodni – te 25 lat to dopiero wstęp do dalszego rozwoju branży intralogistyki. Jaka ekscytująca przyszłość czeka więc tuż za rogiem? Zdaniem Artura Thomasa, Menedżera Projektów Systemowych w Jungheinrich Polska – to automatyzacja będzie kluczowym elementem rozwoju intralogistyki.
- Zmiany, jakie zaszły w intralogistyce na przestrzeni ostatnich 25 lat miały charakter niemal rewolucyjny i to w każdym obszarze. Kartkę i długopis zastąpiły komputery, jeden telefon stacjonarny w biurze – setki telefonów komórkowych. Postęp technologiczny wpłynął także na jakość sprzętu, w tym rozwój wózków widłowych. Zmieniła się technologia napędu, zwiększyła wydajność, bezpieczeństwo, komfort pracy operatora – skala zmian była szeroka, a część z nich to właśnie firma Jungheinrich po raz pierwszy wprowadzała na rynek. Teraz, w dobie Przemysłu 4.0 oraz dynamicznie rozwijającego się rynku e-commerce, intralogistyka staje przed nowymi wyzwaniami, którym musi podołać. Rok 2020 oraz lata kolejne będą stały przede wszystkim pod znakiem automatyzacji. Liczba zamówień składanych online i wolumen przewożonych towarów będą rosły, a jednocześnie konsumenci będą oczekiwali coraz krótszego terminu realizacji. Duża liczba dóbr, presja czasu i koszt powierzchni sprawią, że magazyny ”urosną” jeszcze wyżej, aby sprostać tym oczekiwaniom. W takiej sytuacji systemy automatyczne sięgające dużych wysokości, znacznie usprawnią pracę w magazynach, a także wpłyną na zwiększenie wydajności. Co więcej, będą one też rozwiązaniem problemu, z którym boryka się wielu przedsiębiorców. Chodzi o ograniczony dostęp do wykwalifikowanego pracownika. Automatyzacja nie ma na celu wyeliminowania czynnika ludzkiego, lecz wsparcie ludzi w ich codziennej pracy. Automatyczne urządzenia pomogą dotrzeć na dużą wysokość, szybko odnajdą paczkę w regale i usprawnią proces składowania w magazynie. Jungheinrich posiada rozwiązania z zakresu automatyki, które już dziś cieszą się popularnością pośród naszych klientów. Jestem jednak przekonany, że to nowa dekada XXI wieku i stawiane przez nią zadania sprawią, że automatyzacja na dobre zadomowi się w polskich magazynach – mówi Artur Thomas.


Ostatnie ćwierć wieku to dla polskiej branży intralogistycznej czas ogromnego postępu. To nie tylko nowe powierzchnie magazynowe oraz rosnące znaczenie Polski na mapie światowej logistyki. To przede wszystkim przeskok technologiczny na niespotykaną wcześniej skalę. Wskazywali to eksperci Jungheinrich, którzy nie tylko byli świadkami tych zmian, ale często sami pomagali je wdrażać. Wchodząc w nową dekadę XXI wieku, już dziś można zacząć się zastanawiać jakie zmiany są jeszcze możliwe w intralogistyce. Liderzy Jungheinrich są pewni, że czekają nas niezwykle ekscytujące czasy.


Źródło: Jungheinrich

25.11.2019


Tagi: intralogistyka, automatyzacja


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...