ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

W 2019 roku Victoria Dom sprzedał o 50% więcej mieszkań niż w poprzednim roku

wykres


Czołowy warszawski deweloper w minionym roku zakontraktował rekordową liczbę 1570 mieszkań, czyli o 50% więcej niż w poprzednim roku. Zarząd Victoria Dom zakłada w tym roku dalszy dynamiczny wzrost i osiągnięcie sprzedaży na poziomie około 2000 mieszkań. Posiadanśy bogaty bank ziemi zapewni utrzymywanie atrakcyjnej oferty przez co najmniej najbliższych kilka lat.


Firma Victoria Dom będąca jednym z największych warszawskich deweloperów, w 2019 roku sprzedała 1570 mieszkań. Oznacza to 50% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy zakontraktowano 1055 lokali. W samym czwartym kwartale minionego roku podpisano 441 umowy względem 348 w tym samym okresie 2018 roku.


- Czwarty kwartał minionego roku był dla nas bardzo udany. Kontynuowaliśmy dynamiczny wzrost sprzedaży realizowany także w poprzednich okresach. Cały czas odczuwamy silny popyt na rynku pierwotnym. Po kilkunastoprocentowym wzroście cen mieszkań, z którym mieliśmy do czynienia w minionym roku wchodzimy obecnie w okres stabilizacji. Ustabilizowały się także koszty materiałów budowlanych oraz generalnego wykonawstwa. Konkurencja w branży deweloperskiej, szczególnie w dużych aglomeracjach, pozostaje bardzo mocna. Dobrze się jednak z tym czujemy. Nasze mieszkania oferowane w dobrej relacji jakości do ceny, są bardzo chętnie wybierane przez klientów. Z propozycjami trafiamy do osób poszukujących mieszkań w segmencie popularnym o funkcjonalnym rozkładzie. Duże znaczenie ma również atrakcyjna lokalizacja z łatwym dostępem do komunikacji publicznej gwarantującej szybki dojazd do innych części miasta - powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.


- W bieżącym roku nie zamierzamy zwalniać tempa. Regularnie wprowadzamy do oferty nowe atrakcyjne projekty. W przygotowaniu mamy kolejne inwestycje w Warszawie, ale chcemy też wejść na nowe rynki w Polsce. W tym roku zakładamy rekordową sprzedaż na poziomie około 2000 mieszkań. Cały czas utrzymujemy jednocześnie bogaty bank ziemi, na którym możemy dostarczać stałą ofertę przez co najmniej kolejnych kilka lat - dodał Waldemar Wasiluk.


Zarząd Victoria Dom dobrze ocenia swoją działalności na rynku niemieckim – Biznes niemiecki bardzo dobrze się rozwija. Także na tym rynku widzimy silny popyt. W przygotowaniu mamy kolejne projekty w Berlinie, które są dobrze przyjmowane przez klientów – stwierdził Waldemar Wasiluk.


Źródło: Victoria Dom

09.01.2020


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...