ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa ROBYG: 2570 lokali sprzedanych w 2019 roku

wykres


W 2019 roku Grupa ROBYG zakontraktowała 2570 lokali netto w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Oznacza to realizację celu założonego na rok 2019 na poziomie około 2300 lokali. Grupa ROBYG uzna w przychodach w 2019 roku około 2850 lokali – co jest zgodne z przyjętym planem.


Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się ok 1600 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 16 500 mieszkań. W 2019 roku ROBYG zainwestował w bank ziemi w 4 miastach – Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu – ponad 330 mln zł, co pozwala na zbudowanie około 335 tys. PUM. W 2019 roku spółka miała w budowie 5900 mieszkań.


- Rok 2019 potwierdził niesłabnący popyt na mieszkania w Polsce. Niewątpliwie przewagę mieli deweloperzy mający rozbudowaną ofertę i dużą liczbę różnorodnych lokali w sprzedaży. Grupa ROBYG w 2019 roku istotnie zwiększyła geograficzny zakres działania – weszliśmy na rynek wrocławski i poznański. Tym samym działamy w czterech kluczowych miastach w Polsce. Na rok 2020 przewidujemy ustabilizowanie kosztów materiałów i prac budowlanych – co powinno sprzyjać utrzymaniu cen na poziomach zbliżonych do 2019 roku. Rynek deweloperski jest coraz bardziej wymagający – zarówno ze względu na regulacje i wymogi prawne, jak też finansowe. Jednym z ważniejszych wyzwań dla deweloperów będzie pozyskiwanie banków ziemi – już teraz przewagę mają największe podmioty, które są w stanie podpisywać umowy na duże tereny. RPP już zapowiedziała utrzymanie stóp procentowych bez zmian – co pozwala szacować, że popyt - także inwestycyjny – na nowe mieszkania będzie się utrzymywał. Nasze wyniki w 2019 roku są bardzo zadowalające – w imieniu Zarządu i Rady Nadzorczej dziękujemy klientom za zaufanie i rekomendacje, a także pracownikom i kontrahentom za ich zaangażowanie – powiedział Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu ROBYG SA.


Źródło: ROBYG SA

10.01.2020


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...