ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Unidevelopment sprzedał ponad 700 mieszkań w 2019 roku

wykres


W 2019 roku Unidevelopment podpisał umowy deweloperskie z nabywcami ponad 700 lokali mieszkalnych i usługowych. Spółka osiągnęła najlepszy wynik sprzedaży w trakcie przeszło 11 lat prowadzenia działalności deweloperskiej, odpowiadając atrakcyjną ofertą na widoczny na rynku popyt. Jest to możliwe m.in. dzięki wcześniejszemu zapewnieniu sobie dostępu do terenów inwestycyjnych z dużym potencjałem.


Jednym z kluczowych wyzwań dla firm deweloperskich działających w naszym kraju jest obecnie pozyskanie gruntów pozwalających na realizację osiedli mieszkaniowych w największych polskich miastach. Unidevelopment skutecznie radzi sobie w tych warunkach. W 2019 roku spółka wprowadziła na rynek szeroką ofertę lokali, m.in. kontynuując wieloetapowe przedsięwzięcia. Wśród jej najważniejszych inwestycji są też projekty joint venture, prowadzone we współpracy z właścicielami nieruchomości.


- Unidevelopment wciąż stabilnie się rozwija. Bank ziemi, który sobie zapewniliśmy, pozwoli nam utrzymać obecną skalę działalności również w kolejnych latach. Planujemy budować nowe osiedla m.in. dzięki połączeniu sił z innymi spółkami, które posiadają grunty z dużym potencjałem na realizację inwestycji deweloperskich. Umiejętność dobrej współpracy z takimi partnerami jest zdecydowanie naszym wyróżnikiem. Ze swojej zapewniamy im profesjonalizm w kompleksowym prowadzeniu projektów od wczesnej fazy przygotowania gruntu pod kątem formalnym, aż po sprzedaż mieszkań, a w ramach Grupy gwarantujemy solidnego Generalnego Wykonawcę Unibep S.A. - mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment SA.


W 2019 roku Unidevelopment skupiał się przede wszystkim na działalności w Warszawie i w Poznaniu. Oprócz tego deweloper kontynuował też realizację wieloetapowego projektu w Radomiu i zakończył swoją pierwszą inwestycję deweloperską w Bielsku Podlaskim. Budowa osiedli na tylu różniących się specyfiką rynkach, dodatkowo wzmacnia stabilność działania spółki.


Jedną z inwestycji realizowanych w Warszawie, która spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów w 2019 roku, była Ursa Home. To już trzeci wspólny projekt Unidevelopment SA i CPD SA w stołecznej dzielnicy Ursus. Ursa Home powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie, ukończonych już wcześniej, siostrzanych inwestycji Ursa Smart City i Ursa Park. Najnowsza część osiedla realizowana jest w dwóch etapach. Obydwa zostaną ukończone w 2020 roku. Wspólne projekty Unidevelopment SA oraz CPD SA są wieloletnim przedsięwzięciem, idącym w parze z dynamicznym rozwojem dzielnicy Ursus, która w ostatnich latach stale zmienia swój charakter, stając się coraz bardziej nowoczesną i przyjazną częścią stolicy.


W 2019 roku spółka rozpoczęła też budowę Osiedla Coopera na warszawskim Bemowie. Unidevelopment zrealizuje ten projekt w 4 etapach. Łącznie, w 15 kameralnych, trzypiętrowych budynkach planowanych jest około 470 mieszkań. Jednym z wielu atutów Osiedla Coopera będzie bliskość drugiej linii metra. Dotychczas deweloper wprowadził tu do sprzedaży ponad 200 lokali w dwóch pierwszych częściach inwestycji. W minionym roku Unidevelopment ukończył też realizację projektu Marywilska Osiedle Kameralne na stołecznej Białołęce.


Drugim obok Warszawy kluczowym rynkiem dla Unidevelopment jest Poznań. Deweloper od kilku lat działa tu poprzez spółkę Monday Development należącą do jego grupy kapitałowej. W 2019 roku, w stolicy Wielkopolski firma prowadziła sprzedaż mieszkań na osiedlu Zielony Sołacz Tarasy oraz w inwestycji Nowych Kosmonautów. W IV kwartale do oferty zostało wprowadzone osiedle Fama Jeżyce. Fama jest pierwszym przedsięwzięciem realizowanym w ramach współpracy z Wiepofama Development. Zgodnie z podpisanymi umowami w ciągu najbliższych 10 lat spółki poprowadzą wspólnie wieloetapowy projekt mieszkaniowy na terenach znajdujących się przy ul. Dąbrowskiego. Będzie to rekordowa inwestycja dla Unidevelopment. Docelowo powstanie tam ponad 2200 mieszkań.


W 2019 roku deweloper kontynuował też działalność w Radomiu, gdzie posiada własny teren o powierzchni ok. 29 ha. Spółka rozpoczęła tam sprzedaż kolejnego etapu Osiedla Idea. Najnowszy budynek wielorodzinny o nazwie Idea Alfa, podobnie jak dwa wcześniejsze projekty zrealizowane na tej nieruchomości, jest przedsięwzięciem, które ma zapoczątkować zupełną przemianę niezagospodarowanych dotychczas, atrakcyjnie zlokalizowanych i malowniczych terenów w dzielnicy Wacyn. Ponadto, w 2019 roku firma zrealizowała też Osiedle Mickiewicza, swoją premierową inwestycję deweloperską w Bielsku Podlaskim. Wybudowana ona została w technologii opartej na panelach drewnianych, która od lat cieszy się uznaniem na wymagających rynkach skandynawskich.


Perspektywy na 2020

W 2020 roku Unidevelopment S.A. będzie kontynuować realizację kluczowych projektów, w tym rozpoczętych już wieloetapowych przedsięwzięć. W Warszawie planowane są kolejne etapy Osiedla Coopera , kontynuacja inwestycji Ursa i wprowadzenie do sprzedaży inwestycji w nowych lokalizacjach. Działania w Wielkopolsce skupione będą na projekcie realizowanym na Jeżycach w ramach współpracy ze spółką Wiepofama, a w Radomiu na Osiedlu Idea. Dzięki tym inwestycjom, przy założeniu utrzymania się dużego popytu, spółka będzie mogła utrzymać wysoki poziom sprzedaży mieszkań i kontynuować działalność równie efektywnie jak w minionym roku.


Źródło: Unidevelopment S.A.

20.01.2020


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...