ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Opacka w Gdańsku-Oliwie

wykres


W sercu Oliwy, jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdańska, powstaje kameralny zespół mieszkalny oraz teren zielony, który charakterem nawiązywać będzie do naturalnego krajobrazu dawnego Opactwa Cystersów. W inwestycji powstanie łącznie 51 mieszkań o powierzchni od 52 do 129 m2. Realizacja osiedla zaplanowana jest na lata 2020-2022.


Kameralne, trzypiętrowe budynki z lukarnami na ostatniej kondygnacji nawiązującymi do oliwskiej zabudowy, zostaną zbudowane na skraju parku. Pomiędzy budynkami powstanie specjalnie zaprojektowania przestrzeń dostępna dla przyszłych mieszkańców – z placem zabaw dla dzieci oraz strefą fitness z saunami i salą klubową dla dorosłych.


Obok budynków zostaną odtworzone m.in. zbiornik wodny na wzór dawnych stawów oraz ogólnodostępny park z wieloma gatunkami drzew i krzewów. Invest Komfort zadba również o rewitalizację brzegu Potoku Oliwskiego.


Inwestycja powstanie w sąsiedztwie słynnego, zabytkowego Parku Oliwskiego, zajmującego ponad 11 hektarów urozmaiconej zieleni, przeplatanej zadbanymi alejkami i stawami.


Wychodząc z parku można przejść się brukowanymi uliczkami i podziwiać z bliska historyczną architekturę, z której znana jest dzielnica.


Nowe tereny zielone, powstające w miejscu, gdzie kiedyś były ogrody klasztorne, wypełnią lukę pomiędzy majestatycznym Parkiem Oliwskim a naturalną roślinnością Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, dając mieszkańcom możliwość obserwacji najpiękniejszego zabytku Oliwy tj. gotyckiej Archikatedry Oliwskiej.


Ogólnodostępny park

Pomiędzy ulicą Opacką, a Potokiem Oliwskim powstanie ponad 6 000 m2 zieleni z odtworzonym historycznym stawem i drewnianym pomostem, który ma służyć także jako punkt widokowy na katedrę. Będzie to idealne miejsce spotkań, jak i relaksu wśród kilku tysięcy roślin z prawie 50 gatunków, uprawianych kiedyś przez Cystersów. Zakon słynął z zakładania ogrodów, które tworzyły piękną architekturę ogrodową i zapewniały ciszę i spokój. Mieszkańcy i dzieci z sąsiedniego przedszkola zyskają nową przestrzeń do odpoczynku i możliwość poznawania przyrody.


- Ukłonem w stronę dawnych cysterskich ogrodów kwaterowych stały się przestrzenie przeplatane różnorodną roślinnością. – mówi Małgorzata Sobótka, architekt krajobrazu ze Studia Krajobraz. -Kluczowym elementem w przestrzeni jest katedra, która zostanie wyeksponowana przez aranżację zieleni i parku. Na podstawie planu została utworzona mapa osi widokowych, aby katedra była cały czas widoczna dla spacerujących. Wychodzimy również z zaproszeniem dla mieszkańców Oliwy do aktywnego korzystania z przestrzeni parku oraz dajemy możliwość jej interpretowania według własnej pomysłowości. Będzie tu można m.in. poćwiczyć jogę lub zorganizować piknik rodzinny.


Źródło: Invest Komfort

20.01.2020


Tagi: Opacka, Gdańsk, Oliwa


SPOTKANIA BIZNESOWE

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...