ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Commerz Real: przyspieszenie wzrostu w 2019 roku

wykres


Wartość aktywów pod zarządzaniem (assets under management) wzrosła do 32 mld euro, z czego 246,5 mln euro w Polsce. W imieniu firmy Hana Financial Investment nabyto budynek centrali banku BNP Paribas w Warszawie.


W 2019 roku firmie Commerz Real udało się ponownie przyspieszyć wzrost trwający już od czterech lat. Jak powiadomił podmiot zarządzający aktywami w zakresie inwestycji w rzeczowe składniki majątku trwałego Grupy Commerzbank, wartość aktywów pod zarządzaniem (assets under management) wynosiła na dzień 31 grudnia 2019 roku około 32 miliardy euro. To o równo miliard euro więcej niż w 2018 roku. Około 20 miliardów przypada na produkty na rynku nieruchomości, a około 13 miliardów – na inwestycje w ruchomości oraz infrastrukturę. Wartość transakcji dotyczących wszystkich aktywów przekroczyła kwotę 8,9 mld euro i była znacznie wyższa niż w latach ubiegłych (2018: 5 mld, 2017: 3,3 mld, 2016: 4,1 mld). Wolumen zakupów wyniósł około 6,7 mld euro (2018: 3,5 mld euro), natomiast sprzedaży około 2,2 mld (2018: 1,5 mld).


- Jeszcze nigdy nie zakończyliśmy roku gospodarczego z tak dobrym wynikiem - podsumowuje Andreas Muschter, prezes zarządu w Commerz Real. - W każdym obszarze działalności znacznie rozbudowaliśmy naszą pozycję na rynku, istotnie popchnęliśmy naprzód cyfryzację i zakładamy kontynuację rozwoju także w 2020 roku.


Commerz Real dokonał w Polsce w 2019 r. terminowej transakcji zakupu (forward purchase) na rzecz południowokoreańskiej firmy Hana Financial Investment Co. Ltd, nabywając dwa budynki kompleksu biurowego „Lixa” w Warszawie. Transakcja dotycząca planowanej polskiej centrali banku BNP Paribas o powierzchni 28 700 metrów kwadratowych jest elementem rozszerzenia działalności na rynku obsługi klientów indywidualnych w odniesieniu do inwestorów spoza Europy.


Tym samym Commerz Real zarządza obecnie w Polsce aktywami o wartości 246,5 mln euro i powierzchni ok. 250 000 metrów kwadratowych.


Źródło: Commerz Real AG

21.02.2020


Tagi: deweloper, inwestor, wyniki, aktywa, nieruchomości


TOP WOMEN

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...